Pasaules Dabas Fonda misija ir veidot nākotni, kurā cilvēks un daba dzīvo harmonijā uzzini vairāk!

Pievienojies!

 

 

 

Mūs atbalsta:


 

 

Gada lauksaimnieks Latvijā - Z/S „Mežacīruļi”

Apsveicam starptautiskā konkursa „Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā 2014" Latvijas finālistu – Z/S „Mežacīruļi” saimniekus Viju un Juri Cīruļus! Konkurss, kas Baltijas jūras reģiona valstīs tiek organizēts jau piekto reizi, izceļ labas un Baltijas jūrai draudzīgas lauksaimniecības prakses piemērus, kas samazina Baltijas jūras eitrofikāciju jeb aizaugšanu.

„Saimniecība „Mežacīruļi” ir pozitīvs un iedvesmojošs piemērs, kā lielām saimniecībām virzīties uz ilgtspējīgāku saimniekošanas praksi,” norāda Jānis Rozītis, Pasaules Dabas Fonda direktors. „Mežacīruļos” sākotnēji intuitīvi, tomēr vēlākos gados jau pilnībā apzināti, izvēlēts daudznozaru ražošanas princips, ražojot pienu, audzējot kviešus, rapsi, zālājus, pupas un kukurūzu. Izmantojot ārvalstu pieredzi, lauksaimniecības uzņēmums paplašināts ar enerģijas ražošanas posmu – biogāzi, elektrību un siltumu. Tālāk siltuma izmantošanai izveidots siltumnīcu komplekss. Šobrīd saimniecībā izveidota arī pirmā mitrzeme – demonstrējumu objekts Latvijā!

Foto stāsts no apbalvošanas ceremonijas.

Video par saimniecībā "Mežacīruļi" izveidoto mitrzemi.Aktualitātes

Datums: jūl 24, 2014

Sestdien, 26. jūlijā, ekspedīcija sasniegs Rīgu, lai ar pozitīvām, izzinošām un sportiskām aktivitātēm par jūru un ūdeni priecētu lielus un mazus rīdziniekus. Bezmaksas Mana jūra pasākums Ķīpsalas pludmalē pie Vanšu tilta ar volejbola sadraudzības spēļu turnīru Tīra jūra vieno sāksies pl. 16:00. Pasaules Dabas Fonds piedalīsies pasākumā, piedāvājot atraktīvas uz izglītojošas spēles bērniem.

Lasīt vairāk
Datums: jūl 23, 2014
Piektdien, 25. jūlijā plkst. 14:00 visi dabas mīļotāji tiek laipni aicināti uz savvaļas orhideju takas veidošanu un atklāšanu dabas parkā „Pape". Līdzās tauriem, sumbriem un savvaļas zirgiem nu dabas parka „Pape" viesiem būs iespēja iepazīt vairākas retas un aizsargājamas augu sugas. Pasākuma laikā botāniķes Ievas Rozes pavadībā viesiem būs iespēja doties ekspedīcijā pa savvaļas dzīvnieku ganībām, lai apskatītu dažādās sugas.
Lasīt vairāk
Datums: jūl 15, 2014

Nesen publiskotā „DNB Latvijas barometra” pētījuma rezultāti liecina, ka visbiežāk nosauktie „kaitējumi” Latvijas dabai ir tie, kas tiek aktualizēti publiskajā telpā. Respondenti kā būtiskākās problēmas redz sadzīves atkritumus, ķīmiju un cilvēku paviršību t.sk., piemēram, kūlas dedzināšanu. Taču visos gadījumos tās ir problēmas sekas, kas saistītas ar pašu dzīvesveida izvēli, patēriņu, individuālo vai kopienu sociālo atbildību, norāda Jānis Rozītis, Pasaules Dabas Fonda direktors.

Lasīt vairāk

Atbalsti mūs!

Tavs ziedojums palīdzēs aizstāvēt dabas intereses
Uzzini vairāk!

Rīkojies!

Esi aktīvs! Iesaisties PDF kampaņās!
Uzzini vairāk!

Pērc dāvanu!

Dāvini dāvanu –palīdzi aizsargāt Latvijas dabu!

Uzzini vairāk!

Piesakies jaunumiem!

Raksti uz info@pdf.lv, un saņem jaunāko par PDF savā e-pastā!