Pasaules Dabas Fonda misija ir veidot nākotni, kurā cilvēks un daba dzīvo harmonijā uzzini vairāk!

Pievienojies!

 

 

 

Mūs atbalsta:


 

 

Pasaules Dabas Fonds aicina uz Vides Filmu Vakaru

Pasaules Dabas Fonds aicina uz Vides Filmu Vakaru AUG 2014Atzīmējot Seno Uguns nakti, šo sestdien, 30. augustā, Pasaules Dabas Fonds (PDF) aicina ikvienu uz īpašu kino vakaru Majoru pludmalē, kur ugunskura gaismā varēs noskatīties četras dokumentālas filmas par Baltijas jūru – „Spoki Baltijas jūrā”, „Sāļā dzīve”, „Rekviēms - lūgšana par Baltijas jūru” un „Planēta Okeāns”.

Filma „Rekviēms - lūgšana par Baltijas  jūru” šajā vakarā piedzīvos savu pirmizrādi un tajā Mocarta Rekviēms savijas ar brīnišķīgiem Baltijas jūras dokumentālajiem kadriem. Savukārt filma „Spoki Baltijas jūrā” stāstīs par daudzajiem norautajiem un pazaudētajiem zvejas tīkliem un to kaitējumu; „Sāļā dzīve” iepazīstinās ar Kurzemes piekrastes ļaudīm, kuri pēc padomju impērijas sabrukuma atgriežas pie senā senču aroda – zvejniecības, bet „Planēta Okeāns” dos iespēju ienirt planētas Zeme lielākajā noslēpumā – Okeānā, atklājot elpu aizraujošu saikni starp cilvēci un neaptveramajiem ūdeņiem.
Kino demonstrēšana sāksies uzreiz pēc saulrieta plkst. 20:45 un beigsies 2:00, bet jau no plkst.19:00 ikviens varēs apmeklēt vides izglītības darbnīcas, kur Pasaules Dabas Fonds, biedrība "Pēdas LV" un "Ūdensaina" piedāvās izzināt upju noslēpumus un jūras krastā radīt garāko gleznu pasaulē.

Filmu programma:

plkst. 20:45 „Spoki Baltijas jūrā” (Ghosts in the Baltic Sea)
Zviedrija, režisors Joakim Odelberg, 42min / angļu val.
plkst. 21:40 „Sāļā dzīve”
Latvija, režisors Ivars Seleckis, 39min / latv.val.
plkst. 22:30 „Rekviēms  - lūgšana par Baltijas jūru”
Latvija, režisors Sandijs Semjonovs, 90min / latv. val.
plkst. 24:10 „Planēta Okeāns” (Planet Ocean)
Lielbritānija, režisori Yann Arthus-Bertrand, Michael Pitiot, 90min / angļu val.
Filmu vakars ir bezmaksas, un tas norisināsies volejbola laukuma teritorijā, Majoru pludmalē starp Ērgļu un Kaiju ielām. Apmeklētāji tiek aicināti līdzi ņemt sēžamos paliknīšus vai pledus. Lietus gadījumā filmu skatīšanās notiks blakus esošās kafejnīcas teltī.

Pasākums tiek rīkots ar Latvijas Vides Aizsardzības Fonda atbalstu, un tā mērķis ir izglītot sabiedrību par Baltijas jūras ekoloģisko stāvokli. Kā jau iepriekš ziņots, Baltijas jūra joprojām ir viena no piesārņotākajām jūrām pasaulē. PDF un Boston Consulting Group nesen veiktajā pētījumā norādīts, ka Baltijas jūras vides stāvoklis nākotnē būtiski ietekmēs reģiona sociālo labklājību un ekonomisko izaugsmi. Ja netiks uzlabota jūras situācija, vides stāvoklis ievērojami pasliktināsies, kā rezultātā būtiski samazināsies ekonomiskā izaugsme un iespēja izveidot jaunas darbavietas.

Papildu informācija:
Arta Mellupe
Pasaules Dabas Fonda projektu vadītāja
26119220
amellupe@pdf.lvAktualitātes

Datums: aug 29, 2014

Sestdien, 30. augustā, no plkst. 19:00 – 21:00 ikviens aicināts uz Majoru pludmali, lai izzinātu jūras un saldūdeņu noslēpumus.

Vai esi kādreiz pētījis ūdenī dzīvojošos organismus ar binokulāru? Vai proti noteikt ūdens sāļumu un zini, kādas sugas piemērojušās dažāda sāļuma videi? Vai esi mēģinājis gleznot jūru, gaidot saulrietu? Šo un vēl daudz ko citu ikvienam būs iespēja uzzināt un piedzīvot rīt Majoru pludmalē, kur ar radošām darbnīcām apmeklētājus uzrunās Pasaules Dabas Fonda Panda, mākslinieki un vadošie ūdeņu speciālisti.

Lasīt vairāk
Datums: aug 28, 2014

Šī gada augustā mēs pārkāpām līniju, iztērējot visus dabas resursus, kas bija pieejami šim gadam. Mazāk kā astoņos mēnešos cilvēce ir iztērējusi visu savu ikgadējo ekoloģisko budžetu, ziņo Global Footprint Network, WWF partneris.

„Atlikušos 2014. gada mēnešus mēs atradīsimies „sarkanajā zonā”, jo faktiski dabas bilancē preces un pakalpojumus, kas mums ir nepieciešami, lai izdzīvotu, lietosim kredītā,” norāda Jānis Rozītis, Pasaules Dabas Fonda direktors.

Lasīt vairāk
Datums: aug 26, 2014

Pēdējā mēneša laikā Latvijas plašsaziņas līdzekļos ievērojama uzmanība pievērsta plānotajiem kontrolētās dedzināšanas pasākumiem Gaujas Nacionālajā parkā (GNP). Šī ziņa ir rosinājusi nonākt atklātībā dažādiem viedokļiem. Tostarp dzirdami apgalvojumi par pasākuma bezjēdzību, tā iznīcinošo dabu u.tml. Mēs esam pārliecināti, ka mūsu valstī lēmumiem par ikvienas darbības pieļaušanu vai nepieļaušanu jābūt balstītiem uz zināšanām un pilnīgu izpratni par izvēles sekām…

Lasīt vairāk

Atbalsti mūs!

Tavs ziedojums palīdzēs aizstāvēt dabas intereses
Uzzini vairāk!

Rīkojies!

Esi aktīvs! Iesaisties PDF kampaņās!
Uzzini vairāk!

Pērc dāvanu!

Dāvini dāvanu –palīdzi aizsargāt Latvijas dabu!

Uzzini vairāk!

Piesakies jaunumiem!

Raksti uz info@pdf.lv, un saņem jaunāko par PDF savā e-pastā!