Pasaules Dabas Fonda misija ir veidot nākotni, kurā cilvēks un daba dzīvo harmonijā uzzini vairāk!

Pievienojies!

 

 

 

Mūs atbalsta:


 

 

Pirmo reizi 25 gados Eiropai nebūs vides komisāra

Jaunievēlētais EK prezidents Žans Klods Junkers nosaucis 27 Eiropas komisārus, t.sk. septiņus viceprezidentus. WWF Eiropas politikas biroja direktors Tonijs Longs, reaģējot uz jaunumiem, norādīja:

„WWF izsaka nožēlu, ka pirmo reizi 25 gadu laikā nav nozīmēts komisārs, kurš atbildētu par vides jautājumiem. Tas sakrīt ar laiku, kad vides problēmas ir īpaši aktuālas politiskajā dienaskārtībā.

Plānots, ka tiks izveidots Vides, jūrniecības un zvejniecības komisāres amats, ko ieņems Karmena Vella no Maltas. Jau šobrīd ir izskanējuši signāli, kas  liecina, ka, piemēram, Putnu un Dzīvotņu direktīvu nepieciešams pārstrādāt un jaunā politika turpmāk plānota „ietverošāka” un „apvienojošāka”. Pasaules Dabas Fonds īpaši cieši sekos līdzi, lai novērstu, ka šis noved pie pašreizējās vides likumdošanas vājināšanās Eiropā.

Tāpat arī klimata un enerģijas jomās – abās ir samilzuši, steidzami risināmi darbi. Vienam komisāram, kurš būs atbildīgs par abām šīm jomām, būs jāparāda ārkārtīgi augsta līderības spēja, kā arī spēja īpaši skaidri pārredzēt ‘laukumu’, lai sasniegtu nepieciešamo progresu Eiropā.

WWF izsaka nožēlu arī par to, ka, veidojot jauno sistēmu, netika izmantota iespēja īpaši akcentēt un veicināt ilgtspējīgu attīstību.

Mēs aicinām Eiropas Parlamentu pilnībā izmantot visas piešķirtās pilnvaras, lai pārliecinātos, ka vides joma nākamajā Komisijā nav paklusi izzudusi..”

Lasi arī: Atklāta 10 vadošo vides NVO vēstule EK prezidentam Junkeram.Aktualitātes

Datums: sep 12, 2014

Jaunievēlētais Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers nosaucis 27 Eiropas komisārus, t.sk. septiņus viceprezidentus. 10 vadošās vides organizācijas Eiropā, tostarp Pasaules Dabas Fonds (WWF), kuras atbalsta vairāk kā 20 miljoni ES pilsoņu un kuras darbojas visās 28 dalībvalstīs, ir nosūtījušas atklātu vēstuli Prezidentam Žanam Klodam Junkeram, lai paustu nopietnas bažas par virzienu, kurā līdz ar jauno komisāru nominēšanu, dodas Eiropas Savienība (ES).

Lasīt vairāk
Datums: sep 9, 2014

„Atsevišķos, no traucējumiem atkarīgos meža biotopos, kontrolēta dedzināšana ir viens no efektīvākajiem biotehniskajiem pasākumiem iegūstamā rezultāta, laika un resursu aspektā, kur to pieļauj vieta un drošība,” norāda profesionālās dabas NVO vadītāji.

Lasīt vairāk
Datums: sep 1, 2014
Atzīmējot Seno Uguns nakti, sestdien, 30. augustā, Pasaules Dabas Fonds aicināja ikvienu uz īpašu kino vakaru Majoru pludmalē, kur ugunskura gaismā varēja noskatīties četras dokumentālas filmas par Baltijas jūru – „Spoki Baltijas jūrā”, „Sāļā dzīve”, „Rekviēms - lūgšana par Baltijas jūru” un „Planēta Okeāns”.
Lasīt vairāk

Atbalsti mūs!

Tavs ziedojums palīdzēs aizstāvēt dabas intereses
Uzzini vairāk!

Rīkojies!

Esi aktīvs! Iesaisties PDF kampaņās!
Uzzini vairāk!

Pērc dāvanu!

Dāvini dāvanu –palīdzi aizsargāt Latvijas dabu!

Uzzini vairāk!

Piesakies jaunumiem!

Raksti uz info@pdf.lv, un saņem jaunāko par PDF savā e-pastā!