2006. gads

Galerija 2006

 

Skaties šeit!

4. Nakts sēņošanas čempionāts notika Ķeguma novada mežos pie Daugavas.

2.septembra naktī kabatas lukturīšu gaismā mežā devās vairāk nekā 20 komandu ne tikai no Latvijas, bet arī no Krievijas un Francijas. Komandu nosaukumi – visdažādākie: “Buharins, Trockis un Roza Luksemburga”, “Sēņu bieds”, “Maigās pūces”, “Nakts tārpi”, „Balta muša mira” u.c.

Neraugoties uz tumšo nakti, visiem dalībniekiem pusotras mežā pavadītās stundas laikā izdevās ielasīt savos groziņos pietiekami sēņu. Uzvarētāji tika noteikti ne tikai pēc salasīto sēņu daudzuma, bet arī komandas noformējuma un izturēšanās sēņošanas laikā.

Galvenās balvas – lielas koka sēnes – tika pasniegtas nominācijās par īstākajām sēnēm, izmēros lielāko sēni un lielāko bioloģisko un sociālo daudzveidību. Balvas saņēma arī nominācijas par krāšņākiem apģērbiem, par atraktīvu groziņa noformējumu, par godīgumu un daudzas citas.

Pasākumā Pasaules Dabas Fonds atgādināja, ka tās nav tikai sacensības, bet iespēja sajust un redzēt, kas notiek mežā naktī, kādi ir tumsas noslēpumi un pārbaudīt sevi neordinārā situācijā.

Pasākuma dalībnieku iespaidi:

”Šogad sēņu ir daudz vairāk nekā pagājušajā gadā!” priecājas reklāmas aģentūras „Mooz” klientu servisa vadītāja Vita Gaisma, kas nakts sēņošanā piedalījās jau otro reizi. „Jauki, ka Pasaules Dabas Fonds saviem draugiem rīko savādākus pasākumus nekā parastās izklaidēšanās. Tā mums bija iespēja sajust mežu brīdī, kad apkārtne ir redzama tikai tik tālu, cik sniedzas lukturīša gaismas kūlis.”

„Stora Enso” Baltijas koksnes piegādes vides un kvalitātes sistēmu vadītājs Māris Zudrags priecājas par „brīnišķīgo, neikdienišķo iespēju apskatīties uz mežu citās dimensijās un apgaismojumā”. „Lai arī tiek runāts, ka koksnes resursi mežā nav tie galvenie, mūsu salasītās koka sēnes liek par to šaubīties – vēl joprojām domājam, kā tās pagatavot”, Māris joko par Pasaules Dabas Fonda sagādāto pārsteigumu uzmanīgākajiem sēņotājiem – mežā paslēptām mazām koka sēnītēm.

„Mežs tumsā sagādāja tik spilgtus iespaidus! Sēņojot iegāju ieplakā un sapratu, ka esmu palikusi viena – draugu lukturīšu gaismas pēkšņi vairs neredzēju un apkārt šķita pilnīgs klusums, pat mazliet baisi!”, par saviem iespaidiem stāsta „Analītisko pētījumu un stratēģiju laboratorijas” pētniece Anna Selecka. „Devos tik uz priekšu un viss beidzās laimīgi – iznācu uz ceļa turpat netālu no pasākuma finiša vietas”, saka Anna, kuru šis piedzīvojums tikai vēl vairāk vilina piedalīties Nakts sēņošanā arī nākamgad.