2009. gads

Galerija 2009

Skaties šeit! (Foto: R.Plauks, F64)

Pasaules Dabas Fonda rīkotais labdarības pasākums – 7. Nakts sēņošanas čempionāts – pulcināja vairāk nekā 100 dalībniekus. Pasākuma viesi bija Pasaules Dabas Fonda draugi, individuālie un korporatīvie atbalstītāji un visi tie, kas vēlas atbalstīt dabas aizsardzību un Pasaules Dabas Fonda darbu Latvijā.

Sabraukušās komandas pēc iesildīšanās kopā ar Robertu Gobziņu un čigānu ansambli Bagan Roma, devās 40 ha lielā sēņošanas poligonā. Sēņošana ilga 1,5 stundas, kad, pilnākiem un tukšākiem sēņu groziem, sēņotājus atpakaļ pasākuma vietā sagaidīja Pasaules Dabas Fonda pārstāvji, kas pasniedza siltas un no videi draudzīgiem produktiem gatavotas vakariņas. Tālāk pasākuma dalībniekus priecēja grupas „Oranžās brīvdienas” priekšnesums, kas turpinājās ar visu dalībnieku sagatavotā Nakts sēņu karoga svinīgo pacelšanu. Pēc žūrijas apspriešanās ap 24:00 sākās komandu apbalvošana.

Kaut arī nosaukums „čempionāts” vedina domāt par nopietnām sacensībām ar sēņu svēršanu un mērīšanu, tā tomēr nav, jo pasākuma galvenais mērķis ir sajust un izbaudīt dabas burvību naktī, būt kopā un sniegt savu atbalstu dabas aizsardzībā. Tāpēc pie videi draudzīgām balvām tika visas atbraukušas komandas. Žūrija, Pasaules Dabas Fonda direktora Uģa Rotberga vadībā, izraudzīja arī piecas komandas, kas īpaši izcēlās ar saviem tērpiem, salasīto sēņu groziem vai attieksmi sēņošanas poligonā.

Tā, piemēram, nominācijā „Pūces acs” balvu saņēma VMD Konsultāciju pakalpojumu centra komanda. Nominācijā „Kopenhāgenas vēstneši” – komanda Mērijas Popinsas (atgādinām, ka 2009.gada decembrī Kopenhāgenā notika svarīgā ANO galotņu tikšanās, kuras mērķis bija pieņemt jaunu vienošanos, lai samazinātu klimata izmaiņas; tāpat atgādinām, ka konferences mērķis netika sasniegts). Apbalvojums „Magnētiskais grozs” tika piešķirts SIA „Arctic Paper” komandai, kura salasījusi visvairāk sēnes.

2009. gadā Nakts sēņošanas čempionāta dalībnieki tika lūgti ierasties kāda lidojoša dzīvnieka vai auga kostīmā. Kostīmi bija krāšņi un nominācijā „Sparīgākie spārni” par sparīgākajiem tika atzīti reklāmas aģentūras Mooz darbinieki. Otrs apbalvojums par izciliem kostīmiem un nominācija „Dabas krāšņums” tika piešķirts komandai Burkānu Armāda.

Pasākumā piedalījās un dabas aizsardzību atbalstīja arī Privātās Dzīves, laikraksta „Kurzemes Vārds”, izdevniecības „Liels un Mazs”, Sorosa Fonda Latvija, SIA „Arctic Paper”, SIA „Foran Real Estate”, Valsts Meža dienesta, SIA „PKI Birojs”, advokātu biroja „Loze, Tamberga & Partneri” pārstāvji, reklāmas aģentūras Hotshots un Mooz un citas komandas.

Līdzekļi, kas tika iegūti no dalībnieku iegādātajām sēņošanas licencēm un pasākuma laikā savāktajiem ziedojumiem, tiek veltīti Pasaules Dabas Fonda darbam Latvijā – projektiem Baltijas jūras un meža aizsardzībā un lielo savvaļas zālēdāju atgriešanai Latvijas dabā.

 

Esi kopā ar Pasaules Dabas Fondu – kļūsti par mūsu atbalstītāju!