2011. gads

Tērpu noformējums atbilstoši – tēmai

Meža simboli!

 

Galerija re!

2011. gada 9.septembrī Pasaules Dabas Fonda atbalstītāji un draugi tikās Salacgrīvas novada viesu namā „Kraukļi”, lai piedalītos 9. labdarības Nakts sēņošanas čempionātā. Pasākuma mērķis bija sajust un izbaudīt dabas burvību naktī, būt kopā un sniegt atbalstu dabas aizsardzībā.

Orķestra pavadībā, lukturīšiem mirdzot, sēņot devās 24 komandas, kas iepriekš bija sagatavojušas sev dažādus meža simboliem atbilstošus tērpus. Sēņotāji mežā pavadīja 1,5 stundas un smaidīgi atgriezās, lai saņemtu godam nopelnītās balvas. Kaut arī salasītais sēņu daudzums nebija noteicošais vērtēšanas kritērijs, vairākas komandas varēja lepoties ar pilniem sēņu groziem.

 

Par-pasākuma gaisotni gādāja ilggadējais Pasaules Dabas Fonda draugs un atbalstītājs Roberts Gobziņš savukārt par jestrajiem dančiem rūpējās Iļģi. Pasaules Dabas Fonds bija parūpējies par sēņotāju drošību. Tika organizēta nūjošanas kursi, lai visi veiksmīgi izkļūtu no meža. Gadījumos, ja tomēr gadās nomaldīties, tika organizēti izdzīvošanas kursi, kur ar saviem padomiem dalījās skauti un gaidas, mācot uz ugunskura cept pankūkas. Visi sēņotāji pasākuma vietā atgriezās sveiki un veseli, lai vakara gaitā baudītu „Jautro zābaciņu” līnijdeju priekšnesumu ar sēņošanas groziņiem, klausīties serenādes un vienoties kopīgās dziesmās un dejās.

 

“Pasaules Dabas Fonds vēlas pateikties visām komandām par atbalstu un fantastisko atmosfēru! Paldies Robertam Gobiziņam par vakara vadīšanu un Iļģiem par dančiem, kā arī visiem citiem pasākuma māksliniekiem un lielajiem pasākuma draugiem – Madara Cosmetics un Hercogiste Eko Projekts,” teic Jānis Rozītis, Pasaules Dabas Fonda direktors.

 

Sēņošanas čempionāts ir Pasaules Dabas Fonda organizēts labdarības pasākums, lai piesaistītu līdzekļus dabas aizsardzībai. Kaut arī nosaukums „čempionāts” vedina domāt par nopietnām sacensībām ar sēņu svēršanu un mērīšanu, tā tomēr nav – nozīmīgākie kritēriji ir komandas izvēlētie sēņošanas kostīmi, attieksme, bet pāri tam visam svarīgākais ir laba laika pavadīšana kopā.

 

Uzzini-vairāk!

Paskati sēņošanas galeriju!

Lasi par iepriekšējo gadu sēņošanas panākumiem!