Konkurss "Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā"

Vēlies pieteikties konkursam?

 

2017. / 2018.gada konkursa nolikums

Lejupielādē: Pieteikuma anketa

 

Jautājumi?

Zvaniet 67505640 vai rakstiet info@pdf.lv, mēs priecāsimies atbildēt!

 

Kā lauksaimnieki var izārstēt jūras slimību?

KONKURSA LAUREĀTI

2014.gads

Uzvarētājs: Juris un Vija Cīruļi - Z/S "Mežacīruļi"

Latvijas finālists: Juris un Vija Cīruļi - Z/S "Mežacīruļi"

2013.gads

Uzvarētājs: Juhans Sargavs no Igaunijas 
Latvijas finālists: Arnis Burmistris – Z/S "Vilciņi 1"

2011. gads

Uzvarētājs: Marians Raks no Polijas 
Latvijas finālists: SIA "Ulbroka"

2010. gads

Uzvarētājs: Li Eriksoni no Zviedrijas 
Latvijas finālists: Valtenbergu ģim. no Skrundas "z/s Valti"

2009. gads
Uzvarētāji: Katarīna Vapola un Jirki Ankelo no Somijas

Latvijas finālists: Guntars Dolmanis no Jaunpiebalgas z/s "Lielkrūzes"

Konkursa mērķis ir izcelt labas un Baltijas jūrai draudzīgas lauksaimniecības prakses piemērus, veicināt zināšanu un informācijas apriti starp Baltijas jūras reģiona valstīm, kā arī sniegt pozitīvus, iedvesmojošus un inovatīvus praktiskos piemērus, lai veicinātu iespējami plašu ilgtspējīgas lauksaimniecības prakses izplatību. Konkurss ir starptautisks un pirmo reizi notika 2009. gadā astoņās Baltijas jūras reģiona valstīs.

Konkursa gaitā katrā no Baltijas jūras reģiona valstīm žūrija izvirza finālistu, kurš pārstāv valsti reģionālā līmenī un pretendē uz naudas balvu 10000 eiro un titulu „GADA labākais lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā”.

2009. gadā starptautiska žūrija paziņoja uzvarētāju konferences „Zaļāka lauksaimniecība zilākai Baltijas jūrai” laikā, kad Rīgā, lai dalītos pieredzē, ieradās visu valstu finālisti. 2010. gadā uzvarētāji tika paziņoti līdzīgas konferences laikā Helsinkos, Somijā. Savukārt 2011.gadā finālisti tikās Zviedrijā. 2012.gads tika veltīts labās prakses piemēru apkopošanai. 2013. gadā finālisti tikās Helsinkos, Somijā. 2014.gadā - Polijā, Varšavā.

Baltijas jūra ir viena no visapdraudētākajām jūrām pasaulē. Eitrofikācija, jeb aizaugšana, ko galvenokārt izraisa barības vielu noplūde, tiek uzskatīta par nozīmīgāko Baltijas jūras vides problēmu. Baltijas jūras Vides aizsardzības komisijas (HELCOM) dati liecina, ka aptuveni 60% slāpekļa un 50% fosfora jūrā nonāk tieši no lauksaimniecības.

Partneris:

 

Konkursa uzvarētāji un finālisti:

Latvija pirmo reizi kļūst par reģionālo uzvarētāju!

Šodien svinīgā ceremonijā Varšavā, Polijā tika nosaukti konkursa „Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā 2014” uzvarētāji. Visaugstāko titulu – Gada lauksaimnieks 2014 – saņēma Vija un Juris Cīruļi no Latvijas.

Uzzini variāk!

Gada lauksaimnieks Latvijā 2014 - Z/S „Mežacīruļi”

„Saimniecība „Mežacīruļi” ir pozitīvs un iedvesmojošs piemērs, kā lielām saimniecībām virzīties uz ilgtspējīgāku saimniekošanas praksi,” norāda Jānis Rozītis, Pasaules Dabas Fonda direktors.

Uzzini variāk!

Pirmo reizi Igaunijas pārstāvis - Gada lauksaimnieks!

Helsinkos par konkursa „Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā 2013” uzvarētāju tika atzīts Igaunijas lauksaimnieks Juhans Sargavs. Balvu lauksaimnieks saņēma par inovatīvajām, daudzveidīgajām un izmaksu ziņā draudzīgajām metodēm, kas tiek praktizētas saimniecībā, lai samazinātu barības vielu noplūdi no lauksaimniecības zemēm.

Gada lauksaimnieks 2013 Latvijas finālists - Z/S "Vilciņi 1"

Par konkursa „Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā 2013” finālistu Latvijā kļuvisArnis Burmistris – Jelgavas novada saimniecības „Vilciņi 1” saimnieks! „Z/S „Vilciņi 1” vairāk kā 2000 ha saimniecībāizmanto precīzās lauksaimniecības tehniku un īpašu saimniecības pārvaldības datorprogrammu, tādejādi efektīvi izmantojot mēslojumu un samazinot barības vielu noplūdi ūdens vidē.

Poļu lauksaimnieks kļūst par „Gada lauksaimnieku Baltijas jūras reģionā 2011

Par „Gada lauksaimnieku Baltijas jūras reģionā 2011” 2. novembrī Stokholmā, Zviedrijā tika nominēts poļu lauksaimnieks Marians Raks. Žūrijas komisija atzina viņa saimniecībā pielietotās metodes, lai samazinātu barības vielu noplūdi un saglabātu bioloģisko daudzveidību, par īpaši inovatīvām un efektīvām.

Konkursa "Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā 2011" Latvijas finālists – SIA „Ulbroka”

2011. gadā svinīgajā apbalvošanā par konkursa „Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā” Latvijas uzvarētāju tika atzīta SIA „Ulbroka”. Apsveicam!

Lasīt vairāk

Zviedru lauksaimnieki - konkursa „Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā 2010” uzvarētāji

Par konkursa laureātiem 2010. gadā kļuvuši Hakans (Håkan) un Terija Li Eriksoni (Teri Lee Eriksson) no Zviedrijas. Konkursa mērķis ir mudināt Baltijas jūras reģiona lauksaimniekus aktīvi iesaistīties Baltijas jūras eitrofikācijas problēmas risināšanā.

Lasīt vairāk

2010. gadā par Latvijas finālistiem kļūst saimnieki no Skrundas

Par konkursa „Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā” uzvarētājiem Latvijā šodien kļuvuši z/s „Valti” saimnieki Vanda un Rihards Valtenbergi no Skrundas novada. Kā atzinību saimnieki saņēma titulu „Latvijas Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā” un naudas balvu 1000 eiro apmērā no Swedbank.

Lasīt vairāk

Gada lauksaimnieki Baltijas jūras reģionā 2009 - saimnieki no Somijas!

Ar asarām acīs un neviltotu prieku apbalvojumu „Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā” šodien saņēma Katarīna Vapola un Jirki Ankelo no Somijas.

Lasīt vairāk

z/s „Lielkrūzes” - Latvijas finālists 2009

2009. gada 13. novembrī, Jaunpiebalgas novada z/s „Lielkrūzes” tiek apbalvots Latvijas finālists Pasaules Dabas Fonda un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra organizētajā konkursā „Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā”

Lasīt vairāk