Zemes stundas 2016 dalībnieki un pasākumi

Zemes stunda 2016

19.martā

Piesakies Zemes stundai 2016 rakstot: info@pdf.lv

Zemes stundas 2016 dalībnieku un pasākumu saraksts

PILSĒTAS

Rīga

19.03. 20:30-21:30 Zemes stundā simboliski tiks izslēgts apgaismojums: Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa pagaidu rezidencei Melngalvju namam, Brīvības piemineklim, pakapēniski tiks samazināts apgaismojums Latvijas Nacionālās Bibliotēkas galvenajai ēkai, Vanšu tiltam, Dzelzceļa tiltam, šajā laikā tiks izslēgs arī Rātsnama fasādes apgaismojums. Arī Modes un izklaides centra “Rīga Plaza” izslēgs ārējo apgaismojumu. SEB banka ir apstiprinājusi savu dalību akcijā. Arī šogad skaisti pa stāviem tiks izslēgta Stockholm School of Economics in Riga Strēlnieku ielā 4A.

Pasaules Dabas Fonds un Kārlis Kazāks aicina uz akustisko koncertu kafeijnīcā Miit. Vairāk informācijas šeit.

Šogad Zemes stundas galvenais objekts Latvijā būs Latvijas Nacionālais mākslas muzejs!

DAD Cafe priecēs apmeklētājus ar īpašu koncertu Zemes stundas vakarā 20:00. Restorānā

Domini Canes būs iespēja baudīt vakariņas sveču gaismā.

Restorāns Muusu Skārņu ielā 6 un restorāns KID* Tērbatas ielā 41/43 izslēgs ārējos apgaismojumus, kā arī restorānu zāles gaismas, radot skaistu atmosfēru restorānos ar svecēm!

Zemes stundas laikā, 19.martā, NicePlace Mansards telpās norisināsies "brīvās skatuves" pasākums sveču gaismā!

Iededzies pārmaiņām kopā ar Grilbārs "Lighthouse"! Arī šogad 19.martā no plkst. 20:30 uz vienu stundu izslēgsim apgaismojumu, lai tajā brīdī, sveču gaismā ieskautiem, mēs spētu mierīgi un skaisti izbaudīt ZEMES STUNDU. Mēs esam par videi draudzīgu rīcību, tādēļ aicinām Jūs pievienoties.

Annas Dārzs aicina uz Kristapa Folkmaņa koncertu 20:00.

Jelgava

Jelgavā tiks izslēgts Sv. Annas baznīcas, Romas katoļu Bezvainīgās Jaunavas Marijas katedrāles, Sv. Simeona un Annas pareizticīgo katedrāles, Sv. Jāņa baznīcas, Vissvētās Dievmātes aizmigšanas pareizticīgo baznīcas, Sv. Trīsvienības baznīcas torņa, Jelgavas pils, Ģederta Eliasa Vēstures un mākslas muzeja, Krasta ielas promenādes, Pasta salas un Mītavas tilta apgaismojums. Savukārt apgaismojuma intensitāte tiks samazināta biokoģenerācijas stacijai “Fortum”. Akcijā iesaistīties arī AS “Latvijas dzelzceļš”, izslēdzot apgaismojumu Jelgavas dzelzceļa tiltam. Tas pirmo reizi izgaismots 18.novembrī un diennakts tumšajā laikā iezīmē pilsētas ainavu baltās un zilās krāsas toņos, kas sasaucas ar dzelzceļa manevru luksofora krāsu. Kā arī Jelgavas Tehnoloģijas vidusskola arī piedalīsies akcijā.

Valmiera

Savu dalību Zemes stundas akcijā, 19. martā, izslēdzot ēku fasādes apgaismojumu, Valmierā ir apstiprinājis tirdzniecības centrs "Valleta", Valmieras Pārgaujas ģimnāzija un Valmieras Mūzikas skola. Savukārt Valmieras Integrētajā bibliotēkā tiks izslēgts gleznu apgaismojums. Pirmo gadu akcijā iesaistīsies un ārējo apgaismojumu izslēgs arī Vidzemes Olimpiskais centrs.  Īpašu atmosfēru akcijas laikā sola arī Teātra Vīna Studija, samazinot gan iekštelpu, gan izslēdzot ārējo apgaismojumu. Ar videi draudzīgu žestu akciju atbalstīs arī Valmieras kino “Gaisma”. 
Ar Zemes stundas ieskandināšanas pasākumu akcijā iesaistīsies arī Valmieras Jauniešu dome sadarbībā ar Valmieras muzeju, 17. martā plkst. 18:30 aicinot uz galda spēļu vakaru.

Jūrmala

Jūrmala pilsēta arī piedalīsies akcijā un aicinās iedzīvotājus piedalīties akcijā un būt atbildīgiem pret vidi. Kā arī izslēgs pilsētā esošo baznīcu ārējo apgaismojumu.

Jēkabpils

19.martā Jēkabpils pilsētas pašvaldība uz stundu samazinās apgaismojumu uz Daugavas aizsargdambja abos upes krastos.

Savukārt Krustpils pils, Zemes stundas akcijas ietvaros, aicina doties ekskursijā sveču gaismā. Izslēdziet savā mājoklī elektroierīces un apgaismojumu, un pavadiet šo stundu noslēpumainā ekskursijā, sveču gaismā pa Krustpils pili.

Liepāja

19.martā 20:30 Liepājas universitāte aicina ar velosipēdu izbraukt Zemes stundas simbolu "60+", kā arī iedegt svecītes pie universitātes.

Ventspils

Zemes stundas pasākumus rīkos Ventspils Jauniešu dome, sadarbībā ar Ventspils Jauniešu māju.
Atzīmēt Zemes stundu sāksim jau 16. martā Jauniešu sarunu kluba ietvaros. kur jaunieši un interesenti tiks iepazīstināti un informēti par klimata pārmaiņām, kā par katra paša atbildību, par to ko atstājam aiz sevis. Kā arī tiks piedāvātas radošās darbnīcas. 

19. martā kopā pulcēsimies Ventspils Jauniešu mājā, lai Zemes stundu sagaidītu neformālā vidē, kur būs iespēja spēlēt dažādas galda spēles sveču gaismā.


NOVADI

Tērvetes novads

TNJIC (Tērvetes novada jauniešu iniciatīvu centrs) jau 4. gadu organizē Zemes stundas pasākumu Tērvetes novadā, Augstkalnes pagastā. Šis pasākums pulcē gan lielus, gan mazus un dalībniekiem ir iespēja ne tikai pabūt kopā, bet arī sacensties dažādās rotaļās un aktivitātēs. Noslēgumā katru gadu Zemes stundā tiek laistas gaisā degošas laternas. Pagaidām ir plānotas 5 aktivitātes - šķēršļu josla, "dziesmu kari" un 3 rotaļas, kur labākos būtu nepieciešams apbalvot.

Olaines novads

Akcijas ietvaros Olaines Vēstures un mākslas muzejā notiks pasākums, kura laikā apmeklētāji tiks informēti un izglītoti par klimata pārmaiņām un individuālo atbildību. Pasākumu papildinās arī muzikālais noformējums un vaska sveču gatavošana.

Salas novads

Salas novada Jauniešu dome plāno organizēt Zemes stundai veltītu pasākumu. Pasākuma programmā paredzēta nakts orientēšanās, rotaļas un radošās darbnīcas bērniem (burciņu apgleznošana), silta tēja un dziesmu kaujas pie ugunskura, sportisku apbalvošana un muzikāli priekšnesumi.

Lielvārdes novads

Akciju aicina atzīmēt Lielvārdes novada Jauniešu dome. Iedzīvotāji aicināti ierasties centra laukumā un stundu pavadīt, piedaloties dziesmu kaujās, apsolot savu apņemšanos Zemei un veidojot Zmes stundas simbolu 60+. Iedzīvotāji aicināti ņemt līdzi savas sveces (vēlams ne plastmasas, kas degot izdala kaitīgas vielas) un lāpas, lai kopīgi radītu akcijas noskaņu.

Viesītes novads

Viesītes pilsētā Muzeja Sēlija teritorijā plānot nakts orientēšanās un radošās aktivitātes (izgatavot putniņus no otrreizējās pārstrādes materiāliem.  Nakts orientēšanās pulcēs jauniešus no 7 Sēlijas novadiem, kas būs arī viens no posmiem Ģenerāļu kausam (Sēlijas novadu jauniešu aktivitāte visa gada garumā).

Vecumnieku novads

Zemes stundas ietvaros, 19.martā plkst. 20.00, Vecumnieku tautas namā un tā teritorijā notiks komandu Nakts spēles. Būs dažādi radoši uzdevumi, komandas saliedēšanās aktivitātes, pārbaudījumi un daudz kas cits. Būs interesanti gan pieaugušajiem, gan arī bērniem.

Balvu novads

Apgaismojums Zemes stundā tiks atslēgts vai samazināts, šādos objektos: Balvu novada pašvaldība, Balvu muiža, Balvu Kultūras un atpūtas centrs, PII „Pīlādzītis”, PII „Sienāzītis”, Balvu Valsts ģimnāzija, Balvu Profesionālā un vispārizglītojošā vidusskola, Balvu pamatskola, PA „San-Tex”, Balvu novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvalde, SIA „Balvu autotransports”.

Aizkraukles novads

Aizkraukles novada pašvaldība piedalīsies akcijā Zemes stunda izslēdzot pašvaldības  ēkas ārējo apgaismojumu.

Beverīnas novads

Beverīnas novads piedalīsies Zemes stundā, izslēdzot ielas apgaismojumu novadā, kā arī iesaistot mazos skolniekus dažādās aktivitātēs, gatavojot gaismiņas Brenguļu bibliotēkā.

Carnikavas novards

Zemes stundas laikā šogad Carnikavā tiks izslēgts apgaismojums O. Vācieša un Rīgas ielā.

Cēsu novads

Zemes stundā Cēsu novads piedalīsies, izslēdzot gaismu pilsētas centrālajā – Vienības – laukumā.

Kandavas novads

Kandavas novada pašvaldība izslēgs ārējo apgaismojumu, tādējādi simboliski aicinot iedzīvotājus domāt par klimata izmaiņām.

Līvānu novads

Līvānu novadā tiks izslēgts pašvaldības ārējais apgaismojums.

Mazsalacas novads

Mazsalacas novadā tiks izslēgts ārējais apgaismojumus pilsētas centrā. Pašvaldība informēs iedzīvotājus gan sociālajos tīklos, gan pašvaldības drukātajā ziņu lapā par Zemes stundu un atbildību pret vidi.

Naukšēnu novads

Naukšēnu novadā Zemes stundas laikā ielas kļūs tumšākas, jo tiks atslēgts apgaismojums uz stundu.

Rundāles novads

Rundāles novadā gaisma tiks izslēgta: PII „Mārpuķīte”, Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības, Pilsrundāles vidusskolas un Rundāles mājtirgus laukumā.

Smiltenes novads

Smiltenes jauniešu dome rīkos akustisko koncertu.

Daugavpils novads

Daugavpils novadā aktīvu dalību Zemes stundā ņems izglītības iestādes: Daugavpils pilsētas 2.speciālā izglītības iestāde, Daugavpils 13.pirmsskolas izglītības iestāde, Daugavpils pilsētas 30. pirmsskolas izglītības iestāde "Sprīdītis", Daugavpils pilsētas 4.speciālā pirmsskolas izglītības iestāde, Daugavpils 21.pirmskolas izglītības iestāde, Daugavpils pilsētas 28.pirmsskolas izglītības iestāde, Daugavpils pilsētas 14.pirmsskola, Daugavpils logopēdiskā internātpamatskola.

Jelgavas novads

Pulcēšanās vietas Jelgavas novadā 19.martā no plkst. 20.30:
  • Elejas pagasta skvēra parkā, Lietuvas ielā 49;
  • Jaunsvirlaukas pagastā pie Staļģenes Bērnu un jauniešu izglītības un iniciatīvu centra, Svirlaukas ielā 22;
  • Kalnciema pagastā pie Kultūras nama, Jelgavas ielā 15;
  • Līvbērzes pagasta estrādē, Skolas ielā 10 (aiz sporta halles);
  • Lielplatones pagasta Lielplatones muižas parkā un Sidrabes parkā plkst. 21:00(iedzīvotāji aicināti ierasties ar svecēm, lai dāvātu kopīgu gaismu parkiem);
  • Svētes pagastā pie Jēkabnieku Kultūras nama, Straumes ielā 5.

Baldones novads

Baldones novadā tiks izslēgts apgaismojums uz Baldones novada domes ēkas, kā arī uz vidusskolas fasādes un pagalmā ap sporta centru. Jaunieši un citi interesenti tiek aicināti pulcēties pie vidusskolas strūklakas, līdzi ņemot sveces, labu noskaņojumu un kādu atziņu par to kā katrs var pozitīvi ietekmēt klimata pārmaiņas.

Preiļu novads

Preiļu novadā Zemes stundas laikā izslēgsim apgaismojumu pie pašvaldības iestādēm, Preiļu katoļu baznīcas. Aicinām izslēgt apgaismojumu arī novada iedzīvotājus un uzņēmumus. Ceram uz iedzīvotāju atbalstu.

Aknīstes novads

Arī šogad novadā 19. martā notiks teātru diena, kuras ietvaros plkst.20.30 pasākuma apmeklētāji ar lukturīšiem dosies uz Gārsenes baznīcu, kur sveču gaismā  klausīsimies dziesmas Roberta Dombrovska izpildījumā, kā arī Dace Geida pastāstīs par baznīcas vēsturi. Aknīstes novadā Teātra dienā piedalīsies gan novada teātru amatieru kolektīvi, gan viesi no citiem novadiem.

Kocēnu novads

Kocēnu novadā tiks izslēgti sekojoši apgaismojumi: Bērzaines ciemā, Kocēnu ciemā, Dikļu ciemā, Rubenes ciemā, daļēji Vaidavas ciemā, Zilākalna ciemā, Beitēs, Tožās. Arī Rubenes Ev.luteriskā darudze izslēgs Rubenes baznīcas apgaismojums.

Siguldas novads

Siguldas novada pašvaldība 19.martā no plkst.20.30 – 21.30 plāno atslēgt elektrību Livonijas ordeņa Siguldas pilij Pils ielā 18.

Tukuma novads

Tukuma novada pašvaldībai tiks izslēgts ārējais apgaismojums.

Valkas novads

Arī Valkas novadā atzīmeš Zemes stundu, simboliski izslēdzot apgaismojumu Valkas novada domē Beverīnas ielā 3 un Putraskalnā, kas atrodas augstākajā vietā Valkā.

Limbažu novads

Limbažu novada pašvaldība plāno izslēgt strūklakas apgaismojumu pie pašvaldības ēkas Rīgas ielā 16.

Lubānas novads

Lubānā tiks izslēgts apgaismojums Luterāņu baznīcai Baznīcas ielā 1.

Neretas novads

Neretas novada aktīvākie jaunieši veicinās sadarbību ar kaimiņu (Sēlijas) novadiem un, Zemes stundas ietvaros, iesaistīties nakts orientēšanās sacensībās.

Ciblas novads

19.martā no 20.30 līdz 21.30 novada ciematos tiks izslēgts ielu apgaismojums un apgaismojums pie pašvaldības ēkām. Pievienoties akcijā tiks aicināti arī iedzīvotāji.

Ozolnieku novads

Atbalstot Pasaules Dabas fonda aizsākto kustību "Zemes stunda'' un tai veltītās aktivitātes, arī Ozolnieku novada pašvaldība 19. martā no plkst. 20:30 līdz 21:30 izslēgs fasādes apgaismojumu pašvaldības ēkā, skolās un pirmskolas izglītības iestādēs, kā arī elektronisko ziņojumu dēli virs Ozolnieku Tautas nama ieejas.

Pļaviņu novads

Pļaviņu novads arī piedalīsies Zemes stundā. Tiks izslēgts apgaismojums uz dambja uz 1 stundu 19. martā no plkst 20:30- 21:30. Jauniešu iniciatīvu centrs “Ideja”, Daugavas ielā 50, Pļaviņās, Pļaviņu novadā organizēs pasākumu jauniešiem Zemes stunda “Tumsā stāstus izstāstīju”.

Rūjienas novads

Viļakas novads

Ādažu novads

Alsungas novads

Auces novads

Bauskas novads

Burtnieku novads

Dobeles novads

Dundagas novads

Engures novads

Gulbenes novads

Ilūkstes novads

Jaunjelgavas novads

Jēkabpils novads

Kārsavas novads

Kuldīgas novads

Ķeguma novads

Ludzas novads

Ogres novads

Pārgaujas novads

Priekules novads

Riebiņu novads

Saulkrastu novads

Sējas novads

Strenču novads

Talsu novads

Rojas novads