Organizē Zemes stundu savā pilsētā!

Ko Tu vari darīt ikdienā?

Apskati padomus, ko mēs aicinam ievērot katru dienu!

Tavs mērķis

Iesaistīt Zemes stundā iespējami daudz cilvēku, uzņēmumu un pašvaldības iestāžu un aicināt viņus 2017. gada 25. martā plkst. 20:30 uz stundu izslēgt gaismu.

Zemes stundas organizēšana

1) Izveido savu komandu!

Laba komanda ir viens no nozīmīgākajiem veiksmes faktoriem, organizējot Zemes stundu visapkārt pasaulei. Sapulcini komandu no līdzīgi domājošiem cilvēkiem un organizācijām, lai kopīgi izveidotu plānu, kā jūs varat organizēt Zemes stundas norisi savā tuvākajā apkārtnē. Tavā Zemes stundas komandā var būt Tavi draugi, skolasbiedri, ģimenes locekļi vai kaimiņi, tāpat arī vietējās pašvaldības darbinieki, uzņēmumu un organizāciju vadītāji un skolu direktori/es. Apvieno savā komandā visus cilvēkus un organizācijas, kas ir gatavi atvēlēt savu laiku un enerģiju Zemes stundas organizēšanā. Kad tas paveikts, Tu esi gatavs sākt!

2) Pastāsti citiem par Zemes stundu!

Lai iedvesmotu sevi un citus, runājot par Zemes stundu, ielūkojies šeit,  lai noskatītos Zemes stundas video. Šis video tiešām iedvesmos gan Tevi, gan Tavus sarunu biedrus iesaistīties Zemes stundā un palīdzēt nostāties pret klimata pārmaiņām.

Padomā, kā Tu varētu pastāstīt citiem par Zemes stundas norisi savā tuvākajā apkārtnē! Padomā – kā Tu varētu iedrošināt lielāko daļu cilvēku un uzņēmumu izslēgt apgaismojumu uz vienu stundu 25. martā plkst. 20:30?

Sāc ar savu tuvāko apkārtni

Esam izveidojuši mājas lapu, lai palīdzētu Tev izplatīt informāciju par Zemes stundu. Reģistrējies www.earthhour.org un aicini savus draugus Tev pievienoties. Iesaistīt savus draugus un kaimiņus ir vieglākais veids, kā piedalīties Zemes stundā un palīdzēt radīt pozitīvas pārmaiņas uz mūsu planētas.

Domā plašāk!

Kam Tavā pilsētā vai ciematā ir ietekme? Kas pirmais nāk prātā? Pašvaldība. Tā nereti ir viena no lielākajām enerģijas patērētājām Tavā apkārtnē. Aizraksti pašvaldības vadītājam vai pastāsti par Zemes stundas ideju vietējā domē. Ja Tu vari panākt, ka pašvaldība Zemes stundas laikā atslēdz apgaismojumu, kas nav nozīmīgs drošībai (piemēram, ielu apgaismojumam būtu jāpaliek ieslēgtam), Tava pilsēta vai ciemats var dot būtisku ieguldījumu.

Biroju ēkas un lielveikali arī izmanto daudz elektroenerģijas. Aizraksti uzņēmējiem un veikalu vadītājiem savā apkārtnē, lūdzot aptumšot savu ēku apgaismojumu, neona izkārtnes, skatlogus un restorānus uz vienu stundu, atbalstot Zemes stundu.

Izsaki saviem iecienītākajiem restorāniem un kafejnīcām priekšlikumu uz vienu stundu sarīkot vakariņas sveču gaismā. Viņi šajā stundā varētu arī pasniegt svaigus aukstos ēdienus, kā arī ēdienus, kas pagatavoti no vietējiem produktiem.

Pastāsti arī savā vietējā avīzē, televīzijas vai radio kanālā, ko Tu dari. Mēģini un panāc, ka ziņās tiek atspoguļots tas, ko Tava pilsēta vēlas panākt Zemes stundas ietvaros visas planētas labā. Domā plašāk!

3) Esi radošs!

Aicinot iespējami daudz cilvēku izslēgt apgaismojumu 2015. gada 28. martā plkst. 20:30, esi radošs arī, domājot, kā kopā ar saviem draugiem un ģimeni pavadīt šo vakaru. Organizē ballīti kaimiņiem ar tumsā spēlējamām spēlēm un aktivitātēm! Organizē filmu vai mūzikas vakaru kāda mājā! Kopā lūkojieties zvaigznēs vai izmantojiet stundu, runājot, kā varat ietaupīt elektroenerģiju katru dienu.

Izdomā visdažādākos veidus, kā gūt prieku no Zemes stundas!

4) Ko Tu vari darīt ikdienā?

Gaismas izslēgšana uz vienu stundu 28. martā plkst. 20:30 ir tikai pirmais solis, iesaistoties Zemes stundā. Radīt pozitīvas izmaiņas nākotnē mūsu planētas labā ir nākamais. Kad stāsti citiem par Zemes stundu, atceries mudināt savus draugus, ģimeni un darba kolēģus katru dienu izslēgt apgaismojumu un citas elektroierīces, ja tās nav nepieciešamas. Apskati padomus, ko mēs aicinām ievērot katru dienu.

5) Mums izdosies!

Katra pilsēta un ciemats ir unikāls un, organizējot savu Zemes stundu, var izmantot savu īpašo pieeju, identitāti un savu iedzīvotāju aktivitāti. Bet panākt, lai Zemes stunda notiek, ir Tavā ziņā! Lai arī ko Tu organizētu, lai palīdzētu izslēgt gaismas 28. marta pievakarē – vai tā būs pasēdēšana pie ugunskura savā pagalmā vai aicinājums domes priekšsēdētājam izslēgt pilsētas nevajadzīgās gaismas – tas būs panākums. Mēs varam panākt, lai Zemes stunda notiek, ja rīkosimies visi kopā!

Pievienojies Zemes stundai 2017. gada 25. martā plkst. 20:30!

Vairāk informācijas meklē www.earthhour.org