Akcija "Sadzirdi Baltijas jūru!"

Tele2 un Nokia sadarbībā ar Pasaules Dabas Fondu un Latvijas Zaļo punktu organizēja akciju „Sadzirdi Baltijas jūru!”, kas līdz pat vasaras beigām norisinājās septiņpadsmit Latvijas pilsētās. Akcija "Sadzirdi Baltijas jūru!" vienlaicīgi ir gan izglītojoša, gan praktiski noderīga. Akcijas mērķis ir veicināt nolietotu mobilo tālruņu nodošanu pārstrādei, tādējādi aizsargājot vidi no piesārņojuma un samazinot dabas resursu izmantošanu citu produktu ražošanā. Tele2 un Nokia par katru nodoto telefonu ziedoja 5 eiro Baltijas jūras glābšanai.

Kā zināms, Baltijas jūra ir viena no piesārņotākajām jūrām pasaulē, un situācija tajā ir draudīga. Ikviena spēkos ir palīdzēt to aizsargāt, apvienojot spēkus Baltijas jūras glābšanai. Akcija "Sadzirdi Baltijas jūru!" vienlaicīgi ir gan izglītojoša, gan praktiski noderīga. Akcijas mērķis ir veicināt nolietotu mobilo tālruņu nodošanu pārstrādei, tādējādi aizsargājot vidi no piesārņojuma un samazinot dabas resursu izmantošanu citu produktu ražošanā. Tele2 un Nokia par katru nodoto telefonu ziedoja 5 eiro Baltijas jūras glābšanai.

Akcijas laikā ar BM Auto piešķirto ekonomisko Mini Cooper speciālas tvertnes nolietotu telefonu savākšanai tiks nogādātas visos, vairāk nekā divdesmit, reģionālajos Tele2 klientu apkalpošanas centros. Akcija norisināsies līdz pat vasaras beigām un tajā iesaistīsies arī visi Tele2 dīleri, kopskaitā gandrīz 140 tirdzniecības vietās visā Latvijā.

Pasaules Dabas Fonds strādā, lai ievērojami samazinātu Baltijas jūras vides problēmas - jo īpaši eitrofikāciju. Eitrofikācija ir viena no visnopietnākajiem vides draudiem Baltijas jūrai. Tas ir process, kurā ūdens krātuves, piemēram, ezeri, grīvas un arī jūra saņem pārmērīgi daudz barības vielu, kas stimulē augu pārlieku augšanu. Šī augu savairošanās, ko bieži dēvē par aļģu ziedēšanu, samazina ūdenī izšķīdušā skābekļa daudzumu. Tas ietekmē ekosistēmu un var to pilnībā izmainīt.

 

Ikviena spēkos ir palīdzēt aizsargāt Baltijas jūru, ne vien piedaloties akcijā, bet arī ikdienā sekojot Pasaules Dabas Fonda padomiem un ar atbildības sajūtu izbaudot atpūtu pie jūras.