Kā gardi pagatavot buti?

Zvejnieksvētku un jūras svētku iedvesmots Dzintars ticies ar pavāru Ēriku Dreibantu. Ēriks neliedzis padomu, kā gardi pagatavot buti - zivi, ko līdzīgi kā, piemēram, reņģes, mencas un brētliņas, droši var lietot uzturā!

Datums: jūl 13, 2012

Saskaņā ar ANO datiem, vairāk kā ceturtā daļa pasaules zivju resursu tiek pārzvejoti. Katru dienu tīklos nonāk nepieaugušas zivis, kas nav paspējušas nārstot. Baltijas jūra nav izņēmums. Nereti izvēlētās zvejas metodes un apjomi neatbilst ilgtspējīgas zvejniecības principiem, tāpēc jūras iemītnieki bieži sapinas tīklos, kā arī iet bojā piezvejas rezultātā.

„Es negribu aizēnot svētku prieku, tomēr man šķiet svarīgi atgādināt cilvēkiem, kā zivju izvēle maltītei ietekmē to nozveju. Zivis var un vajag ēst, bet jāraugās, lai tās iegūtas, ievērojot atbildīgus zvejas principus. Arī tā ikviens var palīdzēt glābt Baltijas jūru”, norāda Dzintars.

 

 

Ko ikviens var darīt Baltijas jūras zivju labā?

- Iegādājoties jūras produktus veikalā, tirgū vai restorānā, pajautāt, kāda ir to izcelsme.

- Aicināt veikalus savā produktu klāstā iekļaut vairāk sertificētus jūras produktus un to izstrādājumus – tā pasargājot gan sevi, gan dabu.

- Iespēju robežās sekot līdzi Zivju gida padomiem!

 

Lai atvieglotu izvēli tiem, kuri vēlas ikdienā lietot atbildīgi iegūtus zvejas produktus, Pasaules Dabas Fonds izdevis Zivju gidu. Lai norādītu vai jūras produktu ir ieteicams lietot uzturā, izmantotas trīs krāsas. Zaļā krāsa nozīmē „laba izvēle – izbaudi maltīti”, dzeltenā – „apdomā pirms izvēlies”, bet sarkanā – „labāk neizvēlies”. Ar zivju gidu var iepazīties ŠEIT!  Piemēram, brētliņas, mencas, Baltijas plekstes jeb butes, reņģes ir laba izvēle – zivis nav pārzvejotas. Izvēloties zivis no zaļā saraksta, cilvēka ietekme uz vidi un jūru būs minimāla. Savukārt, zušus, jūraslīdakas un nereti arī lielās plēsīgās zivis, kā, piemēram, haizivis, uzturā nevajadzētu lietot, jo sugas ir apdraudētas un savvaļā tās tiek pārzvejotas.

 

„Es pats esmu zivjumīlis, zivis man garšo, un tās es ēdu bieži, tomēr vienmēr mēģinu noskaidrot, kur tās ir ķertas un kādos apstākļos”, stāsta Dzintars.

 

 

 

Recepte

Zvejnieksvētku galdam Dzintars kopā ar pieredzējušu jūras velšu pagatavotāju Ēriku Dreibantu (līdzīpašnieku restorānam „3 zivis”, kas durvis vērs vasaras beigās), piedāvā ātru un gardu Baltijas plekstes jeb butes recepti:

Sastāvdaļas:
- Butes fileja
- Parmezāna siers
- Ķiršu tomāti
- Timiāns
- Sviests
- Eļļa, sāls
 

Butes fileju pārsmērē ar sviestu, pārbārsta ar timiānu, rīvētu parmezāna sieru un sāli. Nomazgā ķiršu tomātus, pārlej ar eļļu un pārkaisa ar sāli. Zivi (ar ādu uz leju) un tomātus liek uz pergamenta un cep cepeškrāsnī 5 minūtes.

Lai labi garšo!