Dirty Deal Teatro izrāde - pārgājiens “Mārupīte”

Interesanti! No 5. augusta līdz septembra beigām notiks muzikāla izrāde – pārgājiens “Mārupīte”. Satikšanās vieta būs teātrī “Dirty Deal Teatro”, bet tālāk izrādes radošā komanda kopā ar skatītājiem dosies pastaigā gar Mārupīti.
Datums: jūl 30, 2012

No 5. augusta līdz septembra beigām notiks muzikāla izrāde – pārgājiens “Mārupīte”. Satikšanās vieta būs teātrī “Dirty Deal Teatro”, bet tālāk izrādes radošā komanda kopā ar skatītājiem dosies pastaigā gar Mārupīti. Izrādes radošo komandu veido režisors Valters Sīlis, dramaturgs Jānis Balodis, Latvijas Nacionālā teātra aktrise Daiga Kažociņa, komponists Edgars Raginskis un scenogrāfs Uģis Bērziņš.

Jāņem vērā, ka izrāde būs kārtīgs pārgājiens, nevis īsa pastaiga pa pilsētu. Tādēļ izrādes “Mārupīte” apmeklējums var dot ne tikai jaunu teātra pieredzi, bet arī jaunu pieredzi Rīgas iepazīšanā.

Izrāde ir veltīta pērnajai Mārupītē notikušajai katastrofai, taču tajā būs runāts ne tikai par to. Radošā komanda par izrādi stāsta: “Mārupītes piesārņojums tiek uzskatīta par otru nopietnāko ekoloģisko katastrofu neatkarīgās Latvijas laikā. Taču gadu pēc tā liekas, ka viss šis šausmīgais notikums ir aizgājis tālā pagātnē. Ūdens atkal ir tikpat tīrs, cik iepriekš, pīles audzina savus pīlēnus un pavasarī Rīgas mēra un vicemēra ielaistās zivis mierīgi peldas Māras dīķī. Varbūt viss ir beidzies laimīgi un Mārupītes tuvumā esošajiem iedzīvotājiem tikai laimējās ievilkt centrālo ūndensapgādi ar atlaidēm. Bet varbūt katastrofa ir vienkārši ļoti veiksmīgi paslēpusies. Tādēļ radošā komanda kopā ar skatītājiem dodas pārgājienā, lai atrastu katastrofas pēdas un atbildīgos šajā noziegumā pret dabu. Taču iespējams nāksies atrast kaut ko pavisam citu.”

 

 

Izrāžu datumi: 5. augustā plkst. 19:00 (festivāla DIRTY DRAMA ietvaros), 8. augustā plkst. 19:00 (PIRMIZRĀDE), 11. un 12. augustā plkst. 15:00, 27. augustā plkst. 18:00 (festivāla HOMO ALIBI ietvaros). Nākamās izrādes tiks spēlētas septembrī, kamēr būs piemēroti laikapstākļi.

Biļešu cena: Ls 6 (skolēniem, studentiem, pensionāriem Ls 4).

Biļetes var iegādāties “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv, kā arī pirms izrādes teātra kasē, ja vēl būs palikušas brīvas vietas. Skatītāju skaits vienā izrādē-pārgājienā ir 15 cilvēki.

 

Izrādi atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, LR Kultūras ministrija, Latvijas Jaunā teātra institūts, Vivacolor, Eiropas skatuves mākslas festivālu un organizāciju apvienība “Imagine 2020. Art and climate change” www.imagine2020.eu, Eiropas savienības programma “Kultūra”. Teksts: Aija Murāne