FOTO: Nakts sēņošanas čempionātam 10 gadi!

Šogad septembra vidū Pasaules Dabas Fonda organizētais Nakts sēņošanas čempionāts svinēja desmit gadu jubileju! Svētku festivāls notika 14.septembrī tradicionāli „Kraukļu” mājās Salacgrīvas pusē. Pasaules Dabas Fonds vēlas pateikties visām komandām par atbalstu un jauko atmosfēru!

Datums: sep 18, 2012

Orķestra pavadībā, lukturīšiem mirdzot, svētku tērpos sēņot šogad devās 30 komandas dažnedažādiem nosaukumiem. Sēņotāji mežā, aptuveni 40 ha lielā poligonā, pavadīja 1,5 stundas un smaidīgi atgriezās, lai saņemtu godam nopelnītās balvas, ko šogad interesantākajiem sēņotajiem bija sarūpējuši Pasaules Dabas Fonda draugi – MADARA, Eko sveces Fresh Flame Factory un A/S Spodrība. Kaut arī salasītais sēņu daudzums nebija noteicošais vērtēšanas kritērijs, vairākas komandas varēja lepoties ar bērzlapēm un gailenēm pilniem sēņu groziem.

Visi sēņotāji pasākuma vietā atgriezās sveiki un veseli, lai vakara gaitā baudītu Jolandas Suvorovas stāstus un vienotos kopīgās dziesmās un dejās ar Andri Daņiļenko un Robertu Gobziņu.

Nakts sēņošanas čempionāts ir labdarības pasākums ar mērķi piesaistīt līdzekļus Pasaules Dabas Fonda darbībai. Šogad ziedotie līdzekļi tiek veltīti projektam „Lielo savvaļas zālēdāju atgriešana Latvijas dabā”.

 

 

 

 

Kaut arī nosaukums „čempionāts” vedina domāt par nopietnām sacensībām ar sēņu svēršanu un mērīšanu, tā tomēr nav, jo pasākuma galvenais mērķis ir sajust un izbaudīt dabas burvību naktī, būt kopā un sniegt savu atbalstu dabas aizsardzībā.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pirmie trīs Nakts sēņošanas čempionāti tika aizvadīti tuvu draugu lokā, bet sākot no 2006. gada par Nakts sēņošanas viesiem kļuva Pasaules Dabas Fonda korporatīvie un individuālie atbalstītāji, kā arī ikviens, kam tuva daba. „Čempionātam katru gadu ir kāda cita tematika – vienu gadu tā bijusi evolūcija, citu – zvēru karnevāls, bet šogad pasākuma viesi tika aicināti ierasties mežā ejamā balles tērpā,” turpina Jānis Rozītis. Lai sēņošana sagādātu prieku, līdzi vienmēr jāņem arī kabatas lukturītis, koka vai no kāda cita dabas materiāla darināts grozs, nazis, svilpe, ērti un silti apavi un apģērbs.

Visas FOTO skaties šeit!