Seminārs meža apsaimniekotājiem

Sestdien, 2012. gada 6. oktobrī pulksten 10:00 Meža konsultāciju un pakalpojumu centra (MKPC) un Pasaules Dabas Fonda (PDF) mežsaimniecības demonstrējumu teritorijā (MDT) „Pūpoli”, Vecumnieku novada Kurmenes pagastā, notiks ikgadējais bezmaksas rudens seminārs – atvērto durvju diena!

Datums: okt 1, 2012

Pasākumu atklās Meža konsultāciju un pakalpojumu centra Sēlijas nodaļas mežsaimniecības konsultante Jekaterina Blaua. Viņa ieplānojusi pastāstīt par aktualitātēm, kas skar Eiropas Savienības atbalsta saņemšanas iespējas par meža apsaimniekošanu. Pēc viņas uzstāsies MDT „Pūpoli” pārvaldnieks, Ziemeļvidzemes virsmežniecības mežzinis Raimonds Mežaks. Viņš klātesošos iepazīstinās ar jaunajiem „Meža atjaunošanas, ieaudzēšanas un plantāciju meža noteikumiem.” Savukārt Vecumnieku novada lauksaimniecības konsultante Anita Smilškalne informēs par kārtību kādā aprēķina soda naudu par neapstrādātu lauksaimniecības zemi. Semināra teorētisko daļu noslēgs ciemiņš no Viļņas – uzņēmuma „UAB Graderlitas” tirdzniecības pārstāvis Gražvydas Šiukščius, kurš pastāstīs par jaunaudžu aizsardzības iespējām.

 

Semināra otrajā daļā, kas paredzēta mežā, interesenti varēs iepazīties ar SIA „Manta-tehnika” piedāvātā kokmateriālu pievešanas minitraktora „Lennartsfors Iron Horse” jeb  „dzelzs zirga” tehniskajām iespējām un jaunaudžu aizsardzības līdzekli „Cervacol extra”. Pasākuma laikā dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar visas saimniecības teritorijā realizētajām kopšanas un izlases cirtēm.

Papildinformācija atrodama: www.draugiem.lv/pupoli/ un www.mkpc.llkc.lv