COP18 Klimata sarunas Dohā – neveiksme

No 26.novembra līdz 7.decembrim Kataras galvaspilsētā Dohā norisinās ANO Klimata konference. Klimata konferencē atrodas un par godīgiem, ambicioziem un saistošiem klimata problēmu risinājumiem iestājas arī WWF pārstāvji.

Datums: dec 7, 2012

Kaut arī vēl šorīt nekas neliecināja par progresu sarunās, valstu tikšanās Dohā ir būtiska, jo līdz 2015.gadam pasaulei jāvienojas par godīgu, ambiciozu un valstu valdībām saistošu vienošanos pieņemšanu. Sarunām Dohā jāveido pamats šim dokumentam.

WWF delegācijas vadītāja Tasnīma Esopa norāda: „Kaut arī tiek plaši uzskatīts, ka COP18 nenesīs progresu sarunās un būtiski lēmumi Dohā netiks pieņemti, sarunu vadītājiem un dalībniekiem ir jādara viss iespējamais, lai šī skepse nepiepildītos. Valstu valdībām ir būt klāt un darīt savu darbu”. WWF eksperte turpina: „Visu izšķirs tas, vai attīstītās un jaunattīstības valstis spēs savstarpēji uzticēties.”

Attīstītās valstis ir uzņēmušās saistības, tomēr dažas no tām nav īstenotas. Tai pat laikā uz jaunattīstības valstīm tiek likts spiediens, lai tās darītu vairāk, bet bez apsolītā finansējuma reālām darbībām. „Šobrīd ir nepieciešama uzticēšanās, un tieši tas spētu izveidot jaunu, sasitošu vienošanos līdz 2015.gadam,” turpina Esopa.

Novembra beigās iznāca vairāki zinātniski pētījumi, kas atkal un atkal norādīja, ka pasaulē CO2 emisiju apjomi nesamazinās, un – ja emisiju apjomi turpina pieaugt, arī risks palielinās. „Šogad mēs visā pasaulē esam pieredzējuši vienas no postošākajām klimata izmaiņu sekām," norāda Esopa.

 

Vairāk par progresu sarunās iespējams uzzināt šeit: panda.org/cop18