Akcija „Zemes stunda” kļūst aizvien populārāka

Šogad vērienīgākā pasaules vides akcija „Zemes stunda” notiks 23. martā laikā no 20:30 līdz 21:30. Visā Latvijā norisināsies vairāki šim notikumam veltīti pasākumi.

Šogad pasaulē tiek prognozēts, ka dalībnieku skaits būs lielāks nekā pērn. Aplūkojot statistiku redzams, ka 2011.gadā akcijā Zemes stunda piedalījās 5251 pilsētas, pašvaldības, pērn tās jau bijušas 6895 pilsētas un pašvaldības visā pasaulē.

Datums: mar 8, 2013

Šogad vērienīgākā pasaules vides akcija „Zemes stunda” notiks 23. martā laikā no 20:30 līdz 21:30. Visā Latvijā norisināsies vairāki šim notikumam veltīti pasākumi.

Kaņepes Kultūras centrā notiks Zemes stundai veltīts pasākums, kas sāksies plkst. 19:00. Vakara gaitā plānotas dažādas aktivitātes, apmeklētāji tiks cienāti ar īpašu zupu, kura gatavota no ekoloģiskiem produktiem uz ugunskura profesionāla pavāra, Jēkaba Milzarāja, pavadībā. Tāpat apmeklētājiem būs iespēja baudīt akustisko koncertu, kā arī noskatīties vairākas filmas par dabu. Ikviens varēs izmērīt savu ietekmi uz vidi, izmantojot Pasaules Dabas Fonda ekoloģiskās pēdas kalkulatoru.

Akcijai Zemes stunda veltīti pasākumi plānotipilsētās, novados, pašvaldībās, restorānos, kafejnīcas, kā arī citās ļaužu pulcēšanās vietās. Informācija par tiem tiks publicēta Pasaules Dabas Fonda mājas lapā.

Šogad pasaulē tiek prognozēts, ka dalībnieku skaits būs lielāks nekā pērn. Aplūkojot statistiku redzams, ka 2011.gadā akcijā Zemes stunda piedalījās 5251 pilsētas, pašvaldības, pērn tās jau bijušas 6895 pilsētas un pašvaldības visā pasaulē. Arī Starptautiski uzņēmumi un zīmoli aktīvi iesaistās notikumā, 2012.gadā to skaits sasniedza 154. Akcijas nosaukums „Zemes stunda” oficiāli tulkots un pārstāvēts jau 81 valodā, kas 2011.gadā bija51. Latvijā 2012. gadā akcijā Zemes stunda piedalījās 38 pašvaldības, gaisma tika izslēgta Rīgas domei, Saeimas namam, Melngalvju namam, Brīvības piemineklim, Dzelzceļa tiltam, Televīzijas tornim, Dailes teātrim, Jelgavas pilij un citiem ievērojamiem objektiem.

Dalību pasākumā 2013. gadā jau apstiprinājušas vairākas pašvaldības: Saulkrastu, Tukuma, Valmieras, Ādažu novadi, tostarp arī vairākas lielākās pilsētas, kā Rīga, Valmiera, Jūrmala un Jelgava.

Zemes stundā ikviens iedzīvotājs, pašvaldība, uzņēmums, valdība ir aicināta simboliski izslēgt apgaismojumu uz vienu stundu. Tomēr – Zemes stunda ir daudz vairāk, kā simboliska rīcība vienu stundu izslēdzot ēku vai objektu ārējo apgaismojumu! Tas ir aicinājums mainīt rīcību un uzsākt iniciatīvas, lai sekmētu enerģijas un resursu taupīšanu un veidotu videi draudzīgāku iedzīvotāju dzīvi ikdienā.

Aicinām Zemes stundā piedalīties draugus, radus, kolēģus, kaimiņus, vienam otru informējot – mutiski, rakstiski, video veidā vai izveidojot Zemes stundas plakātus.

Kampaņu atbalsta OutLoud, Draugiem.lv,  Star FM, TV3, Leo Burnett, CopyPro, Tvnet.

 

Papildus informācija un aktualitātes  par „Zemes stunda” atrodama www.pdf.lv un sociālajos tīklos www.draugiem.lv/zemesstunda, www.facebook.com/zemesstunda.