7000 pilsētas piedalās „Zemes stundā” 2013

Aizvadītajā sestdienā norisinājās pasaulē lielākā brīvprātīgā akcija „Zemes stunda”. Simboliskajā notikumā iesaistījās cilvēki no vairāk nekā 7 000 pilsētām un pašvaldībām visā pasaulē. Paldies visiem Zemes stundas dalībniekiem un atbalstītājiem!

Datums: mar 25, 2013

Aizvadītajā sestdienā norisinājās pasaulē lielākā brīvprātīgā akcija „Zemes stunda”. Simboliskajā notikumā iesaistījās cilvēki no vairāk nekā 7 000 pilsētām un pašvaldībām visā pasaulē.

Par godu „Zemes stundai”, Latvijā tika izsludināts konkurss, kur bija jāiesūta fotogrāfijas ar objektiem, kuriem būtu jānodzēš apgaismojums šīs stundas laikā. Divi konkursa uzvarētāji baudīja unikālu iespēju, pašiem nodzēst dekoratīvo apgaismojumu Vanšu tiltam un viesnīcai RadissonBlu „Latvija”.

Sākoties „Zemes stundai” Kaņepes Kultūras centrā, uzstājās grupas TheSoundPoets vokālists Jānis Aišpurs, izpildot skaņdarbus klavieru pavadībā. Notika filmu „Leiputrija” un „Piejūra” demonstrācijas, kā arī akustiskās mūzikas koncerts ar kopīgu sadziedāšanos. Muzicēja Harijs Vagrants ar domubiedriem - Kārli Heimrātu, KristiānuSmaliķi, Rūtu Ķergalvi, Ilzi Gagaini un Eviju Strupišu. Vakara gaitā apmeklētājus cienāja ar profesionāla pavāra gatavu veģetāro zupu.

„Līvbērzē „Zemes stundas” svinības notikušas svaigā gaisā ap ugunskuru. Pasākuma dalībnieki vienojās dziesmās undevās rotaļās. Patīkamus iespaidus atstāja kopīgi veidotais akcijas logo.Šogad tas tika veidots Latvijas kartes kontūrā, kas simbolizē Latvijas videi draudzīgo rīcību ne tikai pasākuma ietvaros, bet arī ikdienā. „Zemes stunda” noslēdzās, gaisā laižot lidojošās laternas kopā ar katra dalībnieka apņemšanos un vēlēšanos,” stāsta Uģis Kūms.

23.marta vakarā Ogres pilsētas skvērs ietērpās sveču un ugunskura gaismās, izgaismojot Ogres novada Jauniešu domes veidoto „Apņemšanās sienu”, kur ikviens dalībnieks varēja ierakstīt savus nodomus, kā dzīvot zaļāk.Savukārt Valmierā Jauniešu dome organizēja „Zemes stundai” veltītu akustisku koncertu mākslas galerijā „Laipa”.

„Zemes stunda” ir Pasaules Dabas Fonda organizēta simboliska akcija, un tās mērķis nav enerģijas taupīšana vienas stundas garumā. Taču no sirds ceram, ka šī stunda var likt aizdomāties par enerģijas un resursu taupīšanu, videi draudzīgāku dzīvi ikdienā.

Paldies atbalstītājiem: „MTG”, radio „STAR FM”, portāliem „TVNET.lv” un „draugiem.lv”, laikrakstam „Diena”, kā arī uzņēmumiem „Leo Burnett”, „Syndicate”, „CopyPro”, „Antalis”, „Outloud”, „RadissonBlu”, „Kaņepes Kultūras centram”, Rīgas domei un Pasaules Dabas Fonda brīvprātīgo komandai.