Dabas muzejā atklāta mākslas instalācija „Es mīlu mežu”

12.aprīlī Latvijas Dabas muzejā atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas studentu Austras Hauks, Lindas Lagzdiņas un Ričarda Millera veidotā instalācija „Es mīlu mežu”. Projekts tapis Pasaules Dabas Fondam sadarbojoties ar papīrfabriku „Līgatne” un Latvijas Dabas muzeju.

Datums: apr 11, 2013

Latvijas Dabas muzejā tika atklāta mākslas instalācija, kuru muzeja apmeklētāji arī turpmāk varēs papildināt ar savām pārdomām par meža nozīmi viņu dzīvēs. Muzeja apmeklētājiem bija iespēja uzdot sev interesējošos jautājumus, jo instalācijas atklāšanas brīdī klāt bija pārstāvji no Latvijas Mākslas muzeja, Pasaules Dabas Fonda un papīrfabrikas „Līgatne”. „Esmu priecīgs par sabiedrības lielo aktivitāti un interesi šīs akcijas laikā – gan virtuālajā vidē, gan šeit – muzejā. Tas liecina, ka mežam mūsu dzīvē ir liela loma un ir svarīgi to sev atgādināt,” atklāj Jānis Rozītis, Pasaules Dabas Fonda direktors.

Pirmie desmit muzeja apmeklētāji, kas papildināja koka instalāciju saņēma Latvijas Dabas muzeja un Dabas parka „Pape” brīvbiļetes. Viesiem bija arī iespēja iepazīties ar Pasaules Dabas Fonda simbolu Pandu.

Labo domu un darbu apkopošana ir daļa no Pasaules Dabas Fonda organizētas kampaņas „Es mīlu mežu”, tās mērķis ir atgādināt par dabas daudzveidību un meža sociālo un emocionālo nozīmi mums katram.

Akcijas noslēgumā visu apmeklētāju labie vārdi par mežu tiks apkopoti un taps par atgādinājumu, cik patiesībā mežs ir nozīmīgs mūsu dzīvēs.

„Es mīlu mežu” akcijas ietvaros norisinās arī konkurss - tā mērķis ir atrast cilvēkus, kuri kļūtu par kampaņas seju. Konkursa uzvarētāji piedalīsies profesionālā foto sesijā un uzņemtie attēli tiks izmantoti reklāmas materiālu veidošanai, ko izmantos vides un preses reklāmās, kā arī Pasaules Dabas Fonda materiālos.

Lai piedalītos konkursā,  jādodas uz mājas lapu www.pdf.lv/mezs un jāieraksta sava "atzīšanās mīlestībā" mežam sadaļā "Mežs vārdos" un jāpiekrīt dalībai konkursā turpat blakus esošajā lodziņā. Konkursam var pieteikties līdz 2013.gada 15.aprīlim.

Instalācijas autori ir Latvijas Mākslas akadēmijas studenti Austra Hauks, Linda Lagzdiņa un Ričards Millers. Kampaņu „Es mīlu mežu”  atbalsta arī reklāmas aģentūra SAN Rīga, portāls draugiem.lv un ClearChannel.

Vairāk informācija par akciju un konkursu Es mīlu mežu - www.pdf.lv/mezs