Panda viesojas Brīvdabas muzejā

Aizvadītajā sestdienā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā notika „Zaļā josta” vides izglītības pasākums visai ģimenei Zaļā diena, apvienojot vairāk kā 4000 lielu un mazu dabas draugu no visas Latvijas! Pasākumā viesojās arī Pasaules Dabas Fonda panda.
Datums: mai 29, 2013

Pasākuma laikā „Zaļās jostas Lielajā balvā” tika apbalvoti skolēni un izglītības iestādes – aktīvākie makulatūras un izlietoto bateriju vācēji. Šogad makulatūras vākšanas konkursa „Tīrai Latvijai!” ietvaros, pārstrādei tika savāktas 1055,037 tonnas makulatūras.

Skolēnu savākto makulatūru pārstrādāja „Papīrfabrika „Līgatne”” un katra izglītības iestāde par katrām nodotajām 5 tonnām makulatūras saņēma 5 kg zīmēšanas papīra. Savukārt bateriju vākšanas konkursā „Tīrai Latvijai!” dalībnieki savāca un pārstrādei akciju sabiedrībai „BAO” nodeva 19,655 tonnas izlietotu bateriju.

Pasaules Dabas Fonds un Latvijas dabas fonds dāvāja iespēju klausīties putnu balsīs, kuras ierakstītas īpašā putnu dziesmu lādē, tādējādi apmeklētāji varēja atskaņot izvēlētā putna dziesmu, mācoties to atpazīt starp pārējo putnu dziesmām.

Zaļās dienas pasākumā „Zaļā josta” pulcēja vairāk kā 4000 pasākuma dalībniekus no visas Latvijas, kas ar prieku darbojās īpašās zaļi domājošās radošajās darbnīcās.