Obama sola atbalstu noziegumu pret dabu apturēšanai

ASV prezidents Baraks Obama 2. jūlijā vizītē Tanzānijā nācis klajā ar paziņojumu, ka apņemas sniegt atbalstu Āfrikas valstīm, kurās plaši izplatīti dažādi noziegumi pret dabu.

© Martin Harvey / WWF-Canon

Datums: jūl 4, 2013

“Malumedniecība un nelegāla dzīvnieku tirdzniecība apdraud Āfrikas dabu. Šodien tiek izdots jauns rīkojums, lai labāk organizētu ASV valdības sadarbību ar Tanzāniju un citām  valstīm, lai šos noziegumus apturētu.” Rīkojums paredz sešu mēnešu laikā  izveidot stratēģiju kā apturēt noziegumus, piešķirot 10 miljonus $ Āfrikas dabas aizsardzībai. Paredzēts arī pielīdzināt malumedniecību un nelegālu dzīvnieku tirdzniecību citiem augsta līmeņa noziegumiem kā narkotiku, ieroču un cilvēku tirdzniecība.

WWF - ASV direktors Kārters Roberts uzskata, ka šāda Obamas apņemšanās ir lieliska ziņa un tas dod lielu atbalstu ikvienam, kas šobrīd aktīvi iesaistās savvaļas dzīvnieku tirdzniecības ierobežošanā. Prezidenta lēmums palīdzēs izplatīt informāciju un, iespējams, mudinās arī citas valstis līdzdarboties, lai apturētu  šo izplatīto problēmu.

Malumedniecības un nelegālas dzīvnieku tirdzniecības dēļ, ir apdraudēta ziloņu, tīģeru un degunradžu pastāvēšana. Gandrīz 30 000 ziloņi tiek nogalināti katru gadu ziloņkaula dēļ, un šī gada laikā vien ir nogalināti jau aptuveni 446 degunradži. Šī “industrija” bieži ir saistāma arī ar dažādiem reģionālajiem konfliktiem, nacionālās drošības apdraudēšanu un pat terorismu.

WWF organizē vairākas globāla mēroga kampaņas, lai dabas un sugu aizsardzībā iesaistītos gan sabiedrība, gan valdības. Īpaši tiek veidota sadarbība ar to valstu valdībām, kurās malumedniecība un nelegāla dzīvnieku tirdzniecība ir problēma un kurās bieži nonāk no dzīvniekiem gatavotās preces, piemēram, Ķīna, Vjetnama, Taizeme un ASV.