Gada lauksaimnieks - Z/S "Vilciņi 1"

Otrdien 9. jūlijā plkst. 12.30 tiks nosaukts un apbalvots starptautiskā konkursa „Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā 2013” Latvijas finālists. Konkursa mērķis ir mudināt reģiona lauksaimniekus aktīvi iesaistīties Baltijas jūras eitrofikācijas jeb aizaugšanas problēmas risināšanā.

Datums: jūl 3, 2013

Apsveicam! Par konkursa „Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā 2013” finālistu Latvijā kļuvis Arnis Burmistris – Jelgavas novada saimniecības „Vilciņi 1” saimnieks! Konkurss ir starptautisks un tā mērķis ir mudināt reģiona lauksaimniekus aktīvi iesaistīties Baltijas jūras eitrofikācijas jeb pārmērīgas ūdensaugu savairošanās problēmas risināšanā.

„Z/S „Vilciņi 1” vairāk kā 2000 ha saimniecībā izmanto precīzās lauksaimniecības tehniku un īpašu saimniecības pārvaldības datorprogrammu, tādejādi efektīvi izmantojot mēslojumu un samazinot barības vielu noplūdi ūdens vidē,” norāda Pasaules Dabas Fonda Baltijas jūras programmas vadītājs Ingus Purgalis.

Par konkursu vairāk uzzini šeit!

Baltijas jūra vēl joprojām ir viena no visapdraudētākajām jūrām pasaulē. Eitrofikācija jeb pārmērīga ūdensaugu savairošanās tiek uzskatīta par nozīmīgāko Baltijas jūras ekoloģisko problēmu. Tās cēlonis ir palielināta barības vielu – t.sk. fosfora un slāpekļa, nonākšana ūdens vidē. Baltijas jūras Vides aizsardzības komisijas (HELCOM) dati liecina, ka liela daļa slāpekļa un fosfora jūrā nonāk tieši no lauksaimnieciskās ražošanas.