Šodien Esplanādē PDF lekcija & spēles!

Sestdien, 24. augustā no plkst. 15:00 līdz 17:00 Pasaules Dabas Fonds aicina ikvienu interesentu uz lekciju „Dzīvesveids – ietekme un risinājumi” un radošajām darbnīcām Esplanādē.

© Juan Carlos / DEL OLMO / WWF-Spain

Datums: aug 21, 2013

Sestdien, 24. augustā no plkst. 15:00 līdz 17:00 Pasaules Dabas Fonds aicina ikvienu interesentu uz lekciju „Dzīvesveids – ietekme un risinājumi” un radošajām darbnīcām Esplanādē.

Pasākums notiks Radoši Informatīvajā Telpā Esplanāde 2014. Pasākuma laikā būs iespējams izmērīt savu ekoloģiskās pēdas nospiedumu, piedalīties dzīvesveida stafetē, uzzināt kuras no sadzīves lietām atstāj vislielāko ietekmi uz vidi, kā arī klausīties Pasaules Dabas Fonda lekciju „Dzīvesveids – ietekme un risinājumi”. „Katram planētas iedzīvotājam visu viņa vajadzību apmierināšanai ir atvēlēti aptuveni 1,8 ha zemes. Taču mēs vidēji dzīvojam tā, it kā mums katram būtu vismaz 4 hektāri. Esplanādē 2014 aicinām ikvienu nākt un izrēķināt, cik planētas būtu nepieciešamas konkrēti jums,” aicina Pasaules Dabas Fonda simbols Panda.

Radošajās darbnīcās īpaši padomāts arī par bērniem, kuri varēs ne vien rotaļāties ar Pandu, bet arī veidot maskas, spēlēt spēles un uzzināt ko jaunu par dabu. Atklāta lekcija, ko lasīs Pasaules Dabas Fonda jaunie lektori, sāksies plkst. 15:30, bet jau no 15:00 līdz pat 17:00 rīdzinieki un pilsētas viesi varēs piedalīties citās Pasaules Dabas Fonda aktivitātēs.

Pasaules Dabas Fonda jauno lektoru uzstāšanos atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments „Sabiedrības integrācijas programmas” projektu konkursa ietvaros. Plānots, ka sākot ar septembri brīvprātīgie lektori ar lekcijām par Baltijas jūru, meža ekosistēmu uz dzīvesstila ietekmi uz vidi, uzstāsies Rīgas skolās un interešu izglītības iestādēs. Lekciju mērķis ir veicināt jauniešu izpratni par vides jautājumu nozīmi un viņu iespējām iesaistīties labākas un atbildīgākas vides jautājumu izpratnes veidošanā.