Iepazīst mežu Kurzemē "Meža ABC"

Visi, kuri vēlējās iepazīt, pasmaržot, pagaršot, sajust, ieraudzīt un saprast norises mežā nedēļas nogalē pulcējās Kuldīgas pusē Meža ABC! Tur, starp 25 meža pieturām, bija arī Pasaules Dabas Fonda izglītojošā darbnīca. Paldies dalībniekiem un organizatoriem!

Datums: mai 16, 2011

Š.g. 13.-14.maijā skolēni, meža īpašnieki ar ģimenēm un visiem interesent tika aicināti uz lielāko un interesantāko Meža dienu pasākumu Kurzemē "Meža ABC". 2011.gadu ANO pasludinājis kā Starptautisko meža gadu. Latvijā norisināsies gadskārtējās meža dienas ar devīzi "Mežs cilvēkiem", kuru ietvaros paredzēti daudz un dažādi pasākumi.  Sabiedrībā valda dažāda izpratne par dabu un procesiem mežā, tāpēc pasākumi, kuros notiek tieša komunikācija un kuros iespējams rast atbildes un uzzināt sev interesējošos jautājumus tieši no nozares profesionāļiem, ir ļoti nepieciešami. 

  • 13.maijā pasākums skolēniem - iepazīstināt, ieinteresēt un izglītot skolēnus no Kuldīgas, Skrundas, Alsungas, Saldus, Aizputes, Liepājas, Ventspils, Talsu, Tukuma un citiem novadiem par meža audzēšanas ciklu un procesiem mežā. Savu dalību pasākumā pieteikuši vairāk kā 1200 skolēni.
  • 14.maijā pasākums meža īpašniekiem, ģimenēm, visai sabiedrībai – rosināt meža īpašniekus uz dažādām meža apsaimniekošanas aktivitātēm, sniegt pozitīvu piemēru meža apsaimniekošanā, ģimenēm piedāvāt aktīvu atpūtu mežā.
    Apmeklējot 23 meža pieturas, piemēram, Sēklas un stādi, Meža stādīšana, Meža aizsardzība, Medības, Putni, Alnīša namiņš, Jauna māja pūcei u.c., skolēni, meža īpašnieki ar ģimenēm caur aktīvu darbību, atbildot uz jautājumiem un pildot praktiskus uzdevumus, iepazīsies ar mežu.

 

Izmantota "Meža ABC"  vadītājas Sigitas Vaivades sagatavotā informācija.