Gada lauksaimnieks Latvijā - Z/S „Mežacīruļi”

Šodien apbalvots starptautiskā konkursa „Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā 2014" Latvijas finālists – Z/S „Mežacīruļi”. Konkurss, kas Baltijas jūras reģiona valstīs tiek organizēts jau piekto reizi, izceļ labas un Baltijas jūrai draudzīgas lauksaimniecības prakses piemērus, kas samazina Baltijas jūras eitrofikāciju jeb aizaugšanu.

Z/S „Mežacīruļi” saimnieki Juris un Vija Cīruļi.

Datums: jūn 19, 2014

Apsveicam starptautiskā konkursa „Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā 2014" Latvijas finālistu – Z/S „Mežacīruļi” saimniekus Viju un Juri Cīruļus! Konkurss, kas Baltijas jūras reģiona valstīs tiek organizēts jau piekto reizi, izceļ labas un Baltijas jūrai draudzīgas lauksaimniecības prakses piemērus, kas samazina Baltijas jūras eitrofikāciju jeb aizaugšanu.

„Saimniecība „Mežacīruļi” ir pozitīvs un iedvesmojošs piemērs, kā lielām saimniecībām virzīties uz ilgtspējīgāku saimniekošanas praksi,” norāda Jānis Rozītis, Pasaules Dabas Fonda direktors. „Mežacīruļos” sākotnēji intuitīvi, tomēr vēlākos gados jau pilnībā apzināti, izvēlēts daudznozaru ražošanas princips, ražojot pienu, audzējot kviešus, rapsi, zālājus, pupas un kukurūzu. Izmantojot ārvalstu pieredzi, lauksaimniecības uzņēmums paplašināts ar enerģijas ražošanas posmu – biogāzi, elektrību un siltumu. Tālāk siltuma izmantošanai izveidots siltumnīcu komplekss. Šobrīd saimniecībā izveidota arī pirmā mitrzeme – demonstrējumu objekts Latvijā!

Foto stāsts no apbalvošanas ceremonijas.

Video par saimniecībā "Mežacīruļi" izveidoto mitrzemi.