Papē nodeg putnu novērošanas tornis

11. jūlija vakarā Dabas parkā „Pape” nodedzis putnu vērošanas tornis. Šis tornis celts 1997. gadā un līdz šim pulcējis vairākus tūkstošus interesentu – tūristus, amatierus un profesionālus ornitologus, kā arī interesantās Papes ezera ainavas cienītājus. Papes ezera putnu tornis bija arī pirmais un ilgus gadus vienīgais slēgtais putnu tornis Latvijā.

Datums: jūl 12, 2011

„Šobrīd notiek izmeklēšana, bet netiek izslēgts, ka iespējams notikusi ļaunprātīga dedzināšana, ” stāsta dabas parka „Pape” fonda pārstāvis Ints Mednis.

Pasaules Dabas Fonds meklēs iespējas atjaunot nodegušo putnu torni, tomēr – celtniecības izmaksas ir vairāki tūkstoši latu un pagaidām nav iespējams paredzēt, cik ātri parka simbolu izdosies atjaunot. Aicinām arī savus atbalstītājus un ikvienu, kurš atbalsta dabas aizsardzību, ziedot putnu torņa atjaunošanai.

Dabas parks „Pape” ir viena no labākajām putnu vērošanas vietām Latvijā, te konstatētas 278 putnu sugas. Rudeņos un pavasaros tūkstošiem gājputnu un sikspārņu kā migrācijas ceļu izmanto joslu gar Papes ezeru un jūru (Baltās - Baltijas jūras gājputnu ceļš). Līdz šim putnu vērošanai bija pieejama arī atbilstoša infrastruktūra. Dabas parka „Pape” putnu tornis bijis iekļauts arī „Torņu cīņās”, kuru laikā pieredzējušu putnu vērotāju komandas dodas uz torņiem vairākās Latvijas vietās, lai no tiem 24 stundu laikā reģistrētu visas redzamās un dzirdamās putnu sugas.