'Zivju gida' komanda dodas uz Skultes tirdziņu!

Šo sestdien, 8.novembrī, Skultes lauku labumu tirdziņā no pulksten 7:30 – 13:00 notiks Pasaules Dabas Fonda jaunā Zivju gida prezentācija. Zivju gids ir informatīvs izdevums –  palīgs zivju izvēlē veikalā, tirgū vai restorānā.

Datums: nov 7, 2014

Šo sestdien, 8.novembrī, Skultes lauku labumu tirdziņā no pulksten 7:30 – 13:00 notiks Pasaules Dabas Fonda jaunā Zivju gida prezentācija. Zivju gids ir informatīvs izdevums –  palīgs zivju izvēlē veikalā, tirgū vai restorānā.

„Saskaņā ar ANO datiem, vairāk kā ceturtā daļa pasaules zivju resursu tiek pārzvejoti. Katru dienu tīklos nonāk nepieaugušas zivis, kas nav paspējušas nārstot,” skaidro Pasaules Dabas Fonda Baltijas jūras programmas vadītājs Ingus Purgalis. „Ir svarīgi apzināties, ka zivju izvēle maltītei ietekmē to nozveju. Zivis var un vajag ēst, bet jāraugās, lai tās iegūtas, ievērojot atbildīgus zvejas principus, ko palīdz darīt Zivju gids.”

Pasaules Dabas Fonda vides izglītības stendā Skultes tirdziņā būs iespējams saņemt Zivju gidu, uzdot interesējošus jautājumus Pasaules Dabas Fonda darbiniekiem un doties improvizētā, izglītojošā pastaigā pa Zivju tirgu. Mazākajiem interesentiem – spēlēt spēles.

Lai atvieglotu izvēli tiem, kuri vēlas ikdienā lietot atbildīgi iegūtus zvejas produktus, Pasaules Dabas Fonds, ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu, izdevis Zivju gidu. Lai norādītu vai jūras produktu ir ieteicams lietot uzturā, izmantotas trīs krāsas. Zaļā krāsa nozīmē „laba izvēle – izbaudi maltīti”, dzeltenā – „apdomā pirms izvēlies”, bet sarkanā – „labāk neizvēlies”.

Oktobrī Zivju gids tika prezentēts Valmierā. Tāpat Zivju gids šoruden nogādāts dažādos restorānos Kuldīgā, Liepājā, Ventspilī, Jelgavā, Daugavpilī, Jēkabpilī un Gulbenē. Zivju gids aplūkojams un lejupielādējams šeit!

Pasaules Dabas Fonda jaunais kabatas formāta Zivju gids izveidots pēc zinātniski pamatotiem novērtējumiem un tiek plaši lietots daudzās Eiropas valstīs. Zivju gids, ņemot vērā jaunākās tendences, tiek atjaunots aptuveni reizi divos gados. Latvijā šis ir otrais Zivju gida izdevums.

 

Ko ikviens var darīt Baltijas jūras zivju labā?

  • Iegādājoties jūras produktus veikalā, tirgū vai restorānā, pajautāt, kāda ir to izcelsme.
  • Aicināt veikalus savā produktu klāstā iekļaut vairāk sertificētus jūras produktus un to izstrādājumus – tā pasargājot gan sevi, gan dabu.
  • Iespēju robežās sekot līdzi Zivju gida padomiem!