Salacgrīvu iepazīstinās ar jauno Zivju gidu

Šo sestdien, 22.novembrī, Salacgrīvas lauku labumu tirdziņā no pulksten 7:30 – 13:00 viesosies Pasaules Dabas Fonds, kur prezentēs jauno Zivju gidu.

Zivju gids ir informatīvs izdevums –  palīgs zivju izvēlē veikalā, tirgū vai restorānā.

Datums: nov 21, 2014

Šo sestdien, 22.novembrī, Salacgrīvas lauku labumu tirdziņā no pulksten 7:30 – 13:00 viesosies Pasaules Dabas Fonds ar jauno  Zivju gida prezentāciju.

Zivju gids ir informatīvs izdevums –  palīgs zivju izvēlē veikalā, tirgū vai restorānā.

„Lai saglabātu zivju un jūras velšu resursus, liela atbildība jāuzņemas mums, patērētājiem,” uzsver Pasaules Dabas Fonda Baltijas jūras programmas vadītājs Ingus Purgalis. „Izvēloties zivis, ietekmējam ko vairāk par vakariņu ēdienkarti – mēs piedalāmies arī pasaules zvejas tendenču veidošanā.”

Pasaules Dabas Fonda vides izglītības stendā Salacgrīvas tirdziņā būs iespējams saņemt Zivju gidu, uzdot interesējošus jautājumus darbiniekiem un doties improvizētā, izglītojošā pastaigā pa Zivju tirgu. Mazākajiem interesentiem – spēlēt spēles.

Lai atvieglotu izvēli tiem, kuri vēlas ikdienā lietot atbildīgi iegūtus zvejas produktus, Pasaules Dabas Fonds, ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu, izdevis Zivju gidu. Lai norādītu vai jūras produktu ir ieteicams lietot uzturā, izmantotas trīs krāsas. Zaļā krāsa nozīmē „laba izvēle – izbaudi maltīti”, dzeltenā – „apdomā pirms izvēlies”, bet sarkanā – „labāk neizvēlies”.

Zivju gids palīdzēs Jums kļūt par atbildīgu patērētāju un piedalīties zivju un citu jūras velšu resursu saglabāšanā. Ņemot vērā jaunākās tendences, Zivju gids tiek atjaunots aptuveni reizi divos gados. Latvijā šis ir otrais izdevums.

Oktobrī, novembrī Zivju gids tika prezentēts Valmierā un Skultē. Tāpat Zivju gids šoruden nogādāts dažādos restorānos Rīgā, Alūksnē, Daugavpilī, Gulbenē, Jelgavā, Jēkabpilī, Kuldīgā, Liepājā, Talsos, Alūksnē un Ventspilī. Zivju gids aplūkojams un lejupielādējams arī Pasaules Dabas Fonda mājas lapā: www.pdf.lv.

Ko ikviens var darīt Baltijas jūras zivju labā?

-  Iegādājoties jūras produktus veikalā, tirgū vai restorānā, pajautāt, kāda ir to izcelsme.

- Aicināt veikalus savā produktu klāstā iekļaut vairāk sertificētus jūras produktus un to izstrādājumus – tā pasargājot gan sevi, gan dabu.

- Iespēju robežās sekot līdzi Zivju gida padomiem.