ANO klimata sarunas – progresa nav

"Limā valdībām neizdevās vienoties par konkrētiem plāniem, kā samazināt emisijas līdz 2020.gadam, kas ieliktu pamatus fosilā kurināmā laikmeta beigām un paātrinātu pāreju uz atjaunojamo enerģiju, kā arī veicinātu energoefektivitāti. Politiskā retorika šobrīd dominē pār zinātniskajiem faktiem un ieteikumiem.”

Datums: dec 14, 2014

Neilgi pirms ANO klimata sarunu beigām Limā, Peru, Samanta Smita – WWF Klimata un Enerģijas Iniciatīvas vadītāja, nāca klajā ar šādu paziņojumu:

„Limā valdībām neizdevās vienoties par konkrētiem plāniem, kā samazināt emisijas līdz 2020.gadam, kas ieliktu pamatus fosilā kurināmā laikmeta beigām un paātrinātu pāreju uz atjaunojamo enerģiju, kā arī veicinātu energoefektivitāti. Politiskā retorika šobrīd dominē pār zinātniskajiem faktiem un ieteikumiem.”

Pat pēc Ķīnas un ASV paziņojuma, kas bija viesis optimismu, sarunas kopumā nenesa gaidīto.

"Ja valdības tiešām nopietni vēlās novērst klimata katastrofu, tām nekavējoties jāsāk rīkoties, nosakot konkrētus pasākumus, lai samazinātu emisijas un nodrošinātu finansējumu līdz 2020. Plašas iespējas rīkoties tiek plānotas apspriedēs 2015.gadā, kurās piedalīsies G7 un ANO valstis. Tie ir seši mēneši, lai izvirzītu jaunus emisiju samazināšanas pasākumus un finanšu saistības 2020. gadam, pievienojot informāciju kā šīs saistības tiks izpildītas.”

Aizbraucot no Limas, WWF turpinās darbu ar citiem pilsoniskās sabiedrības partneriem, vietējām un valstu valdībām, uzņēmumiem un citiem, kas iesaistīti šajā procesā, lai iespējami ātrāk risinātu klimata pārmaiņas.

 

Pasaules Dabas Fondu (skat: šeit), finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Programmu finansē EEZ finanšu instruments un Latvijas valsts.