Akcija Zemes stunda šogad 28. martā plkst. 20:30-21:30

Jau devīto reizi visā pasaulē tiks atzīmēta Zemes stunda. 28. martā laikā no 20:30-21:30 iedzīvotāji, pašvaldības un uzņēmumi ir aicināti Zemes stundu sagaidīt simboliski izslēdzot apgaismes objektus. Šogad Zemes stundas uzsvars tiek likts uz klimata pārmaiņām, atgādinot, cik svarīgi ir ikkatram apzināties kritiskās izmaiņas, veicinot izpratni par procesiem un aicinot uz rīcību, kas palīdzētu novērst un pielāgoties klimata pārmaiņām.

Datums: mar 2, 2015

“Gada beigās Parīzē visu valstu līderiem nepieciešams noslēgt vienošanos par to, kas turpmāk notiks ar mūsu dzīves telpu. Klimata pārmaiņas ir pierādītas un cilvēki arvien vairāk sāk apzināties un izjust tās. Pasaules Dabas Fonds aicina nestāvēt malā un piedalīties Zemes stundā kopā ar daudziem miljoniem cilvēku visā pasaulē, tādējādi parādot kā valstu līderiem, tā sev katram pašam – nākotne, kas balstīta uz atjaunojamiem resursiem, ir iespējama,” aicina Pasaules Dabas Fonda direktors Jānis Rozītis.

“Lai apturētu neatgriezeniskas klimata pārmaiņas un saglabātu līdzšinējo līdzsvaru dabā, viens cilvēks nedrīkst radīt vairāk kā 3 tonnas CO2 gadā. Pasaules Dabas Fonds ir izveidojis īpašu kalkulatoru, kas pāris minūtēs spēj sniegt informāciju par to, kā jūsu dzīvesveids ietekmē klimatu,” iepazīties ar kalkulatoru vietnē www.pdf.lv/klimats aicina Jānis Brizga, Pasaules Dabas Fonda eksperts.

Pasaules Dabas Fonds atgādina, ka Zemes stundas mērķis nav ietaupīt elektroenerģiju vienas stundas laikā, bet iesaistīt sabiedrību diskusijās par to, kas ietekmē vides procesus, kā arī veicināt ilgtspējīgu dzīvesveidu – ne tikai Zemes stundas laikā, bet katru dienu un katru stundu.

Zemes stundas akcijā brīvi var piedalīties ikviens iedzīvotājs, uzņēmums vai pašvaldība. Aicinām  uzņēmumu un organizāciju dalību Zemes stunda 2015 pieteikt, rakstot uz e-pastu - info@pdf.lv.


Ko darīt Zemes stunda laikā?

  • 2015. gada 28. martā no plkst. 20:30 līdz 21:30 iespēju robežās aicinām pašvaldības un uzņēmumus izslēgts fasādes apgaismojums labi pamanāmām un pazīstamām, centrālām ēkām (ēkai) vai objektiem (baznīcas, domes ēkas, kultūras nami u.c.), neradot riskus iedzīvotāju drošībai (ielu apgaismojumus ieteicams atstāt, jo akcija ir simboliska);
  • Iedzīvotājus aicinām organizēt Zemes stundai un dabas aizsardzībai veltītus pasākumus savās mājās, darba vietās, uzņēmumos un organizācijās;
  • Piedalīties Zemes stundas pasākumos visā Latvijā. Informācija par Zemes stundas pasākumiem Latvijā būs atrodama Pasaules Dabas Fonda mājas lapā sadaļā – Zemes stunda;
  • Domāt un rīkoties videi draudzīgāk katru stundu un katru dienu!

 

 

 

Pasaules Dabas Fonda darbu vides interešu aizstāvībā un pilsoniskās sabiedrības stiprināšanā finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Programmu finansē EEZ finanšu instruments un Latvijas valsts. Uzzini vairāk!