Dienvidāfrikas pilsēta pretendentēs uz Zemes stundas galvaspilsētas titulu

©Matthew Marvin

Starptautisko ekspertu grupa ir izvirzījusi Dienvidāfrikas pilsētu Tsveinu (Tshwane) titulam - Zemes stundas galvaspilsēta 2015. Viņi novērtē pilsētas zaļās iniciatīvas, kas ļauj tuvoties tās mērķim -  būt par vadošo zaļo galvaspilsētu Āfrikā. Tituls ir kā daļa no globālās Zemes stundas Pilsētu konkursa (Earth Hour City Challenge), kas ir kopdarbs starp WWF and ICLEI – vietējās pašvaldības ilgtspējai, kuru mērķis ir veicināt aktīvu darbību un atbalstu no pilsētām globālajā pārejā, lai tuvotos atjaunojamas enerģijas nākotnei.

Datums: mar 28, 2015

Dienvidāfrikas WWF apsveic  pilsētu Tsveinu (Tshwane), par tās apņemšanos samazināt emisiju un atbalsta šādu rīcības plānu. Pilsētas zaļais būvniecības nolikums atspoguļo spēcīgas vadības ieviestos noteikumus, kā arī iespaidīga darbība ir notikusi, lai uzlabotu enerģijas efektivitāti pašvaldības ēkās. “Mēs izsakām atzinību pilsētai, kura ir kļuvusi par labu piemēru – kā kļūt par kontinenta zaļāko galvaspilsētu,” uzsver Dienvidāfrikas WWF direktors.

Pilsētas prioritāte ir ilgtspēja, tāpēc tā ir izveidojusi “Ilgtspējas nodaļu”, kas atrodas pašā pilsētas centrā, kur arī notiek lēmumu pieņemšana pašvaldībās. Žūrija savā lēmumā atzīmēja specifiskas iniciatīvas, kas ietver Zaļo Ēku nolikumu (vienīgo valstī) un visu pašvaldībai piederošo ēku modernizēšanu, uzlabojot to energoefektivitāti.

©Earth Hour City Challenge.jpg

Citas aktivitātes ietver: izveidot jaunu, ātrāku autobusu transporta shēmu, izmantojot zema oglekļa transportlīdzekļus un zaļāku degvielu pašvaldībā izmantotajām automašīnām, modernizēt ielu apgaismojumu un luksoforus, izbūvēt riteņbraucēju celiņus, solāro ūdens apkures sistēmu, pārtikas un enerģijas centru  un 13 gaisa kvalitātes monitoringa stacijas.

Zemes stundas pilsētas konkursa iedrošināti, Tsveina (Tshwane) savu kandidatūras izvirzīšanu nosvinēs kā panākumu jau 27.martā, jo uzvarētāju uzzinās tikai 9. aprīlī. Svinības būs kā sacensība starp komandām, kuras izmantojot pilsētas publisko transportu un nemotorizētos transporta līdzekļus, sacentīsies par vismazāko oglekļa emisijas atstāto nospiedumu pilsētā.

Šis ir trešais gads, kad WWF nominē pilsētas, kuras palīdz radīt ilgtspējīgu un drošu enerģijas ražošanu nākotnē. Tsveina ir viena no 44 finālistēm starp pilsētām no visas pasaules, kuras sacentīsies par Zemes stundas galvaspilsētas titulu. Pilsētas, kuras ziņoja par savām darbībām un saistībām, piesakoties konkursam, tiek pārbaudītas, lai ekspertu žūrija 9.aprīlī, Dienvidkorejā, Seulā varētu paziņot pilsētas nosaukumu, kura ir uzvarējusi Zemes stundas pilsētas konkursā.

 

Pasaules Dabas Fonda darbu vides interešu aizstāvībā un pilsoniskās sabiedrības stiprināšanā finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Programmu finansē EEZ finanšu instruments un Latvijas valsts. Uzzini vairāk!