Maijā tiek rīkoti semināri par videi draudzīgu meža apsaimniekošanu

Seminārs Kalna Gaviešos

Pasaules Dabas Fonds sadarbībā ar Fondu Latvijas lauksaimniecības attīstībai 12.maijā „Kraukļos” (Salacgrīva) un 21.maijā „Kalna Gaviešos” (Skujene) rīko seminārus par videi draudzīgu meža apsaimniekošanu.

Datums: apr 30, 2015

Pasaules dabas fonds sadarbībā ar Fondu Latvijas lauksaimniecības attīstībai 12.maijā „Kraukļos” (Salacgrīva) un 21.maijā „Kalna Gaviešos” (Skujene) rīko seminārus par videi draudzīgu meža apsaimniekošanu. Semināru laikā meža īpašniekiem tiks dota iespēja iepazīties ar Pasaules dabas fonda demonstrējumu teritorijām, kā arī videi draudzīgu meža apsaimniekošanu praksi. Semināros piedalīsies viesi no ASV, Aidoho štata meža īpašnieku neformālās izglītības speciālisti Kirks un Madelaina Deividi  (Kirk and Madeline David), kuri sniegs informāciju par privāto mežu apsaimniekošanu, meža īpašnieku apmācību programmām un citām privātā meža sektora aktualitātēm ASV. Semināra dalībniekiem būs iespēja gan klausīties lekcijas, gan apmeklēt objektus dabā un iesaistīties diskusijās.

12.maija semināra tēma saistīta ar vides aspektiem meža īpašnieku informēšanas un apmācību sistēmām Latvijā, Igaunijā un ASV. Diskusijas par krastmalu meža apsaimniekošanu un nekailciršu mežsaimniecības modeļiem notiks objektos dabā. Seminārā piedalīsies pārstāvji no Igaunijas meža īpašnieku organizācijām un Helsinku meža īpašnieku asociācijas. Semināra norises laiks no plkst. 10:00 – 17:00, darba valoda angļu.

21.maija semināra tēma saistīta ar nekailciršu meža apsaimniekošanu. ASV lektori iepazīstinās ar meža apsaimniekošanu un labas mežsaimnieciskās prakses nosacījumiem, kā arī piedalīsies diskusijās demonstrējumu objektos. Uz semināru aicināti mežsaimniecības speciālisti un konsultanti, kā arī meža īpašnieki un citi interesenti. Pasākuma programma tiks veidota, pamatojoties uz dalībnieku iesūtītajiem jautājumiem. Semināra sākums plkst. 10:00. Nepieciešamības gadījumā tiks nodrošināta tulkošana.

Dalības pieteikšanai, kā arī jautājumiem un ierosinājumiem, sūtiet e-pastu uz lelde.vilkriste@inbox.lv līdz 8.maijam. Vietu skaits seminārā ir ierobežots.

Seminārs tiek rīkots ar Baltijas – Amerikas brīvības fonda (BAFF) finansiālu atbalstu Dialoga programmas projekta „Saites ar zemi” ietvaros.

Plašāka informācija semināriem un vieslektoriem http://www.flla.lv/pasakumi/projekts-saites-ar-zemi/

 

 

Pasaules Dabas Fonda darbu vides interešu aizstāvībā un pilsoniskās sabiedrības stiprināšanā finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Programmu finansē EEZ finanšu instruments un Latvijas valsts. Uzzini vairāk!