16.maijā dabas parkā Pape sezonas atklāšanas pasākums

Sezonas atklāšana dabas parkā "Pape"! 16.maijā dabas parkā Pape notiks sezonas atklāšanas pasākums - pārgājiens apkārt Papes ezeram, kas ļaus vērot dabas mošanos un atlidojušos putnus, kā arī iepazīties ar jauno dabas parka tūrisma infrastruktūru.

Datums: mai 11, 2015

Sestdien, 16. maijā plkst. 9:00 viesu namā „Pūķarags” tiks dots starts tradicionālajam pārgājienam apkārt Papes ezeram. Ikviens aicināts pārbaudīt savus spēkus un baudīt dabu, kas pamodusies pavasarim!

32 km garajā pārgājienā būs apskatāma daļa no dabas parka „Pape” unikālajām ekosistēmām. Dalībniekiem būs iespējams apskatīt arī savvaļas zirgu un tauru ganības. Pārgājienā dosies arī Pasaules Dabas Fonda eksperti, kuri atbildēs uz jautājumiem par parku un tajā sastopamajām sugām.

„Starp Papes ezeru un jūru ir viena no lielākajām putnu migrācijas vietām Latvijā: Baltās – Baltijas jūras putnu ceļš. Sezonā caurceļojošo putnu skaits Papē pārsniedz vienu miljonu.  Pārgājiena laikā vērosim arī atceļojušos putnus un pavasara norises Papes ezera piekrastē,” stāsta Ints Mednis, Pasaules Dabas Fonda Lauku attīstības programmas vadītājs.

Pārgājiens sākas no viesu mājas „Pūķarags” plkst. 9:00 atgriešanās plānota ap plkst. 19:00. Dalība pārgājienā ir bezmaksas.  „Pēc atgriešanās varēsiet atpūsties un izpērties viesu nama pirtiņā. Visiem pārgājiena dalībniekiem nakšņošana viesu mājā ar 20% atlaidi,” stāsta pārgājiena organizatori, viesu nama „Pūķarags” saimnieki. Tālrunis sīkākai informācijai un pārgājiena pieteikumam +371 28378625.

Lai parka viesi varētu izzināt dabas daudzveidību, dabas parkā „Pape” šopavasar noritēja aktīvi darbi tūrisma infrastruktūras atjaunošanai. Parka viesus gaidīs atjaunoti informācijas stendi par norisēm dabā Ekoloģisko procesu takā, kas tapusi ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu. Tāpat ir atjaunoti informācijas stendi 32 km garajā Papes ezera takā, kas veidoti LIFE projekta COASTLAKE ietvaros. Šie stendi stāsta par Papes ezeru un tā piekrastes dabas daudzveidību. Vairāk informācijas parka viesi varēs iegūt arī par īpašu Papes ezera iemītnieku – lielo dumpi.

Dabas parkam ir izveidota arī jauna mājas lapa – www.pdf-pape.lv, kur viesi aicināti nelielā virtuālā ceļojumā iepazīt šīs aizsargājamās dabas teritorijas izveidošanas vēsturi, dabas un kultūrvēsturiskās vērtības, kā arī piedāvājumus aktīvai dabas atpūtai.

Dabas parks „Pape” apmeklētājiem ir atvērts visu gadu. Savvaļas zirgu un tauru ganības atvērtas no maija līdz oktobrim, pārējā laikā – zvanot gidiem. Dabas parku „Pape” katru gadu apmeklē vairāki tūkstoši apmeklētāju; kopā parkā viesojušies jau vairāk kā 100 000 viesu no dažādām valstīm. Dabas parks atrodas Rucavas un Nīcas novadā.