Kampaņas “Spoku tīkli” laikā attīrīts Auciema ezers

© DE BOER Marijke / WWF
Arī šonedēļ Pasaules Dabas Fonds turpina plašu sabiedrības uzmanību izpelnījušos kampaņu “Spoku tīkli”, attīrot Auciema ezeru no pamestiem un pazaudētiem zvejas rīkiem. Nedēļas laikā kopā ar inspektoriem apsekots ezers un tā apkārtne un konstatēts, ka Auciema ezerā maluzvejniecība notikusi lielākoties ziemā, jo ir atrastas daudz slēptas ziemas ūdas. Tāpat no ezera izcelti dažādi pamesti zvejas rīki un pat vecs enkurs un secināts, ka, pateicoties apkārtējo iedzīvotāju modrībai, ezers ir kopumā labi pieskatīts un malu zvejnieki baidās tajā likt tīklus.
Datums: aug 7, 2015

Arī šonedēļ Pasaules Dabas Fonds (PDF) turpina plašu sabiedrības uzmanību izpelnījušos kampaņu “Spoku tīkli”, attīrot Auciema ezeru no pamestiem un pazaudētiem zvejas rīkiem. Nedēļas laikā kopā ar inspektoriem apsekots ezers un tā apkārtne un konstatēts, ka Auciema ezerā maluzvejniecība notikusi lielākoties ziemā, jo ir atrastas daudz slēptas ziemas ūdas. Tāpat no ezera izcelti dažādi pamesti zvejas rīki un pat vecs enkurs un secināts, ka, pateicoties apkārtējo iedzīvotāju modrībai, ezers ir kopumā labi pieskatīts un malu zvejnieki baidās tajā likt tīklus.

Kampaņa “Spoku tīkli” Latvijā risinās pirmo reizi un tās mērķis ir veikt preventīvus pasākums, lai samazinātu pamestu un pazaudētu zvejas rīku apjomu Latvijas ezeros, kā arī veicinātu sabiedrības vides apziņu un  iedzīvotāju izpratni par šādu rīku negatīvo ietekmi uz zivju resursiem un ekosistēmu kopumā. Līdz augusta beigām kampaņas ietvaros būs apsekoti un attīrīti jau 5 Latvijas ezeri. Kampaņa “Spoku tīkli”” tiek īstenots ar Latvijas Vides Aizsardzības Fonda atbalstu.

Visi interesenti aicināti sestdien, 8.augustā, plkst. 11:00 uz Mākslas telpu “Mala” Cēsīs, kur PDF Baltijas jūras un saldūdens programmas vadītājs Ingus Purgalis iknedēļas kampaņas informatīvās stundas laikā stāstīs par nedēļas laikā paveikto. Laikā no 10.-15. augustam “Spoku tīklu” kampaņas ietvaros tiks attīrīts Riebiņa ezers.

Jau vairākus gadu desmitus zvejas rīku izgatavošanā izmanto dabā ļoti lēni sadalošos sintētiskos materiālus. Vairums no zvejas rīkiem tiek norauti, pazaudēti vai atstāti ezeros turpinot gūstīt zivis, nirējputnus un dzīvniekus, pakļaujot tos neizbēgamai nežēlīgai bojāejai. Termins „Spoku tīkli” („Ghost Fishing” – eng.) apzīmē ūdenstilpnēs pazaudētos un atstātos zvejas rīkus, kas turpina nekontrolēti zvejot ūdens iemītniekus.

Spoku tīklu kampaņas norises ģeogrāfiskais izvietojums: http://j.mp/1Cgi6Ef;

Kampaņu “Spoku tīkli” īsteno nodibinājums “Pasaules Dabas Fonds” sadarbībā ar Pārgaujas novada pašvaldību. Projekts “Kampaņa “Spoku tīkli”” tiek īstenots ar Latvijas Vides Aizsardzības Fonda atbalstu.

Atbalsts nodibinājuma „Pasaules Dabas Fonds” darbībai vides interešu aizstāvībā un pilsoniskās sabiedrības stiprināšanā Latvijā