Svarīgākais par dabas aizsardzību mežā nu vienkopus

© Pasaules Dabas Fonds

Pasaules Dabas Fonds izveidojis jaunu vietni ar svarīgāko informāciju par dabas aizsardzību meža apsaimniekošanā. Vietnē, kas atrodama http://www.pdf.lv/lv_LV/meza-biologiska-daudzveidiba, apkopotas īsfilmas par būtiskajām dabas struktūrām mežos un atrodami materiāli par dabai draudzīgu koku ciršanu un meža atjaunošanu. Tāpat pieejama informācija par vietām, kurp meža īpašnieki var doties un praksē aplūkot ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.

Datums: okt 26, 2015

„Latvijā kopējais meža īpašnieku skaits ir aptuveni 144 tūkstoši. Lielākā daļa meža īpašumu ir mazi – aptuveni 90% gadījumu īpašumu platība nepārsniedz 20 hektārus. Kaut arī Latviju nereti Eiropas valstu vidū izceļ kā valsti, kur vēl saglabājusies relatīvi liela dabas daudzveidība, taču praksē varam sastapties ar situācijām, kur pieņemtie lēmumi saistībā ar bioloģiski augstvērtīgu vietu apsaimniekošanu vai bioloģisko daudzveidībai nepieciešamo struktūru saglabāšanu ir bijuši kļūdaini, šādi nonākot pretrunā ne tikai ar labas prakses nosacījumiem, bet arī ar normatīvo aktu prasībām,” norāda Jānis Rozītis, Pasaules Dabas Fonda direktors. „Jaunā vietne piedāvā ikvienam meža īpašniekam visu nepieciešamo, lai papildinātu zināšanas par mežu un iegūtu koksnes resursus no sava īpašuma ar mazāku ietekmi uz dabas daudzveidību”.

Veci koki, kritalas un pameža krūmi, kā arī daudzveidīgs mežs upju krastā un mežmalas ir dabai svarīgi elementi, apzinoties to nozīmi ir iespējams strādāt mežā tā, lai šīs svarīgās dabas struktūras saglabātu.

Vietne http://www.pdf.lv/lv_LV/meza-biologiska-daudzveidiba tapusi ar Latvijas vides aizsardzības fonda, reklāmas ideju un stratēģiju aģentūras Espalnāde, kā arī AS Stora Enso Latvija un SIA Bergvik Skog atbalstu. Videi draudzīgu meža apsaimniekošanu informatīvi atbalsta Tvnet.lv.

Pasaules Dabas Fonds strādā, lai apturēt un novērst meža degradāciju, noplicinošu meža resursu apsaimniekošanu un izmantošanu Latvijā. Pievienoties un atbalstīt Pasaules Dabas Fonda darbu iespējams ziedojot (ziedojumu tālrunis 90006181, maksa par zvanu 1,42 Eur).