2016. gads klimata jomā karstākais

© Global Warming Images / WWF

2016. gada rekordaugstā temperatūra norāda, ka ir nepieciešama tūlītēja starptautiska rīcība. 2016. gads ir karstākais gads klimata novērojumu vēsturē, ziņo NASA un ASV Nacionālā okeānu un atmosfēras administrācija.

Datums: jan 20, 2017

2016. gads ir karstākais gads klimata novērojumu vēsturē, ziņo NASA un ASV Nacionālā okeānu un atmosfēras administrācija.

WWF globālā klimata un enerģijas programmas līderis Manuēls Pulgars-Vidāls (Manuel Pulgar-Vidal) komentē: “2016. gads ir pasludināts par karstāko gadu klimata mērījumu vēsturē. Tas liecina par nepieciešamību nekavējoties rīkoties, lai apturētu klimata pārmaiņas. Globālais impulss liek šo krīzi risināt un daba nemitīgi mums atgādina, ka ir jāpalielina temps.”

“Visā pasaulē cilvēku izraisītās klimata pārmaiņas jau ietekmē pārtikas ražošanu, palielinot ūdens trūkumu un negatīvi ietekmējot visneaizsargātākās kopienas. Paātrināti kūst gan Arktikas, gan Antarktikas ledāji, rodas postoši cikloni, sausums un ugunsgrēki – daba sūta trauksmes signālus.Ir pienācis laiks īstenot Parīzes Vienošanos un palielināt prasību pēc tīras enerģijas turpmākajos gados. Ir jāpanāk, ka ilgtermiņā notiek pāreja uz ekonomiku, kas tiek darbināta, izmantojot tīrus un atjaunojamus resursus.”