Ilgtspējīgi iegūtas zivis un jūras produkti

Iesaki draugam:


 

Apņemies izvēlēties tās zivju sugas, kas nav apdraudētas un aicināt veikalus un restorānus iekļaut savā produkcijā vairāk ilgtspējīgi iegūtas zivis un jūras produktus!

72% ES zivju krājumu ir pārzvejoti un zvejniecības nozares ekonomiskais stāvoklis ir kritisks. Rezultātā, Eiropa ir atkarīga no ārvalstu jūras produktu importa, kas veicina arī citu pasaules jūru zivju krājumu izsmelšanu.

Pasaules Dabas Fonds izveidojis Zivju gidu – materiālu, kas palīdz izvēlēties zivis un jūras produktus, kuru ieguve ir saprātīga, droša un ilgtspējīga. Tajā, lai norādītu vai jūras produktu ir ieteicams lietot uzturā, izmantotas trīs krāsas. Zaļā krāsa nozīmē „laba izvēle – izbaudi maltīti”, dzeltenā – „apdomā pirms izvēlies”, bet sarkanā – „labāk neizvēlies”.

Pasaules Dabas Fonda Zivju gida ieteikumi izveidoti pamatojoties uz zivju krājumu novērtējumu, piezvejas apjomiem, kā arī ietekmi uz apkārtējo ekosistēmu.

Aplūko sarkanā saraksta zivis šeit!

Latvijā zivis un jūras produkti, kas marķētas ar MSC vai citiem atbilstošiem ekomarķējumiem, praktiski nav pieejamas. Citviet Eiropā ir lielāka iespēja izvēlēties sertificētus jūras produktus, kas iegūti atbildīgi, nodrošinot iespēju tos lietot uzturā arī nākamajām paaudzēm.

 

Es apņemos:

→ Iegādājoties jūras produktus veikalā, tirgū vai restorānā, pajautāt kāda ir to izcelsme;

→ Aicināt veikalus un restorānus savā produkcijā iekļaut vairāk sertificētus jūras produktus;

→ Izvairīties no zivju, kas iekļauti Pasaules Dabas Fonda Zivju gida sarkanajā saraktā, iegādes un lietošanas uzturā.

 


Jūsu e-pasts:

Pilsēta:


Atpakaļ uz petīcijām